۱۰ درصد جمعیت خوانسار عضو کتابخانه‌ هستند

۱۰ درصد جمعیت خوانسار عضو کتابخانه‌ هستند

۱۰ درصد جمعیت خوانسار عضو کتابخانه‌ هستند
30 آبان 1398, 12:25 / کد خبر:77669
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوانسار با بیان اینکه ۱۰ درصد جمعیت شهرستان عضو کتابخانه‌ها هستند، گفت: سه کتابخانه با سه هزار و ۲۲۶ عضو در شهرستان وجود دارد.
عزیزه زارعی‌فر در گفت‌وگو با ایمنا از خوانسار، اظهار کرد: در شهرستان خوانسار سه کتابخانه وجود دارد دو تای آن در روستاهای رحمت آباد و ویست است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوانسار افزود: ۵۳ هزار جلد کتاب در سه کتابخانه‌ شهرستان با موضوعات علمی، فرهنگی، درسی و پزشکی وجود دارد و سه هزار و ۲۲۶ نفر در گروه‌های سنی مختلف عضو این کتابخانه‌ها هستند.
وی تصریح کرد: با عضویت ۱۰ درصدی جمعیت شهرستان در کتابخانه‌ها در رتبه سوم استان قرار داریم، اما کمبود کتابخانه در روستاهای شهرستان یکی از مسائلی است که گریبانگیر ماست.
زارعی فر با اشاره به تاسیس یک کتابخانه کودک و نوجوان گفت: یک کتابخانه مستقل ویژه کودک و نوجوان با ۶۰۰ نفر عضو در منطقه بیدهند قرار دارد که با مجوز نهاد کتابخانه‌های عمومی توسط خیرین احداث شده است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی مسابقات نقاشی، رنگ آمیزی، کتابخوانی، قصه گویی و نشست کتابخوانان با هدف ارتقای فرهنگ کتابخوانی برگزار شد.
وی تصریح کرد: سال گذشته ۷۲ میلیون تومان اعتبار تملک دارایی تخصیص یافت که ۵۰ درصد آن جذب شد، همچنین امسال نیز از محل تملک دارایی شهرستان ۵۵ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، شماره 4268 ؛ 29 دی 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین