گشایش فدک مال با اشتغال‌زایی برای 3 هزار نفر

گشایش فدک مال با اشتغال‌زایی برای 3 هزار نفر

گشایش فدک مال با اشتغال‌زایی برای 3 هزار نفر
28 مهر 1400, 13:56 / کد خبر:778244

فاز نخست مجموعه تجاری، فرهنگی و گردشگری فدک 25 مهرماه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط‌عمومی فدک مال، مسعود صرامی، مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران و بنیان‌گذار پروژه فدک، با اشاره به اینکه هدف این شرکت، ایجاد 4 پروژه در چهار نقطه شهر اصفهان بوده می‌گوید: ما در سال 1391 پروژه عظیم مجموعه سیتی‌سنتر را به بهره‌برداری رساندیم، در شهریور سال 1396 شهرک سلامت اصفهان، قطب درمان کشور را افتتاح کردیم و حالا آماده ارائه خدمت به مردم شمال شهر اصفهان در فدک مال هستیم. وی ادامه می‌دهد: یکی از محاسن این کار انتقال ترافیک شهری به چهار نقطه شهر و کاهش ترافیک در سطح شهر است.

مسعود صرامی با بیان این نکته که با ساخت پروژه فدک در این منطقه از شهر، بافت عمومی این منطقه نیز تغییر خواهد کرد، اضافه می‌کند: هدف اصلی ما پرداختن به مسائل اجتماعی بوده و بدون شک وجود چنین پروژه‌هایی در مناطق کم‌برخوردار شهر، سبب می‌شود که نیازهای مردم آن منطقه نیز تحت‌الشعاع قرار گیرد و وضعیت بهتری رقم بخورد. وی ادامه می‌دهد: نخستین موضوعی که می‌توان به آن پرداخت اضافه‌شدن امکانات رفاهی است که پیش از این در این منطقه نبوده است؛ برای مثال مردمی که تا پیش از این می‌بایست مواد غذایی (که در برخی فروشگاه‌های کنار خیابان آن هم به سبب آفتاب خوردگی و عدم بررسی کیفیت و انقضا) که برای آنها ضرر دارد استفاده کنند، حال می‌توانند زیر یک سقف و بدون نگرانی مواد غذایی مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

صرامی با تاکید به این نکته که علاوه بر کیفیت، قیمت مواد غذایی در فروشگاهی مانند هایپراستار فدک نیز از فروشگاه‌های سطح شهر مناسب‌تر است می‌گوید: با این شرایط و با گذر زمان مردم آن منطقه نیز بابت پولی که پرداخت می‌کنند کالای مناسب دریافت کرده و سطح خریدوفروش در آن منطقه تغییر می‌کند.

وی ادامه می‌دهد: همین امر سبب می‌شود مردم با حقوق اجتماعی‌شان بیشتر آشنا شده و آن را از دیگر خدمت گذارانشان در شهر نیز طلب نمایند.

بنیان‌گذار فدک مال، فواید وجود چنین پروژه‌هایی را به این موارد محدود ندانسته و با تاکید مجدد روی هزینه‌های مردم خاطرنشان می‌کند: وقتی مردم این منطقه خرید مختلفی داشته باشند باید با تاکسی و یا خودرو شخصی به نقاط مختلفی در سطح شهر رفته و از مغازه‌های مربوطه خریدهای خود را انجام دهند؛ این اتفاق نه‌تنها سبب افزایش ترافیک شهری و هزینه حمل‌ونقل مردم می‌شود بلکه وجود گرما و سرما در سطح شهر آزاردهنده بوده و امکان انتخاب صحیح را نیز هنگام خرید از مردم سلب می‌کند، ضمن آنکه مسیر موجود میان فروشگاه‌ها سبب اتلاف زمان خریدار می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: در حالی که در پروژه ای مانند فدک مال، مردم آن منطقه نیاز به حمل و نقل با ماشین ندارند و زیر یک سقف در زمان گرما و سرما با هوای متبوع به آسانی می‌توانند از خرید خود لذت ببرند و بجای سفر به 10 نقطه از شهر تمام نیازهایشان را بصورت تجمیعی در فدک مال برطرف نمایند.

مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران، با اشاره به دیگر آثار اجتماعی بهره‌برداری از پروژه فدک می‌افزاید: وجود پارکینگ رایگان در این مجموعه نیز خدمتی است که علاوه بر مردم برای شهر نیز اهمیت فراوانی دارد؛ وقتی به جای پارک دوبل در خیابان‌ها، پارکینگ فدک مال مملو از خودرو باشد، وضعیت ترافیک و زیبایی شهر نیز بهبود می‌یابد.

مسعود صرامی، یکی از خصوصیات چنین پروژه‌هایی را نظام مند بودن آنها برمی شمارد و می‌گوید: ما در این پروژه مالیات خودمان و برخی واحدهایی که مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت نمی‌کنند، می‌پردازیم که باعث افزایش درآمد شهرداری شده و این درآمد برای مردم شهر هزینه می‌گردد.


 وی ادامه می‌دهد: ما علاوه بر اینکه برخی هزینه‌ها مانند جمع آوری و انتقال زباله با میزان قابل توجه و نوسازی تیرهای چراغ برق در خیابان منتهی به فدک مال را خود برعهده می‌گیریم، مدیران شهری را نیز از هزینه‌های بیشتر بی نیاز می‌کنیم چرا که با وجود یک مجموعه بزرگ تجاری نیازی به ساخت پارکینگ، جدول کشی خیابان و... برای فروشگاه‌های کنار خیابان نخواهد بود و در نتیجه این هزینه از مردم دریافت نمی‌گردد.

مسعود صرامی در پایان ضمن دعوت از همه همشهریان برای حضور در فدک مال ابراز امیدواری کرد که این پروژه نیز بتواند در خدمت مردم و برای آنها گام بردارد. 


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱، شماره 4357 ؛ 04 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین