جزئیات تصمیمات جدید برای کشاورزان اصفهان/ اختصاص هزار و 500 میلیارد برای حقابه‌داران

جزئیات تصمیمات جدید برای کشاورزان اصفهان/ اختصاص هزار و 500 میلیارد برای حقابه‌داران

جزئیات تصمیمات جدید برای کشاورزان اصفهان/ اختصاص هزار و 500 میلیارد برای حقابه‌داران
27 آبان 1400, 07:26 / کد خبر:781948
استاندار اصفهان گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق صنایع تامین و در اختیار جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد تا به نسبت حقابه کشاورزان بین آن‌ها تقسیم کند.
به گزارش فارس، "سیدرضا مرتضوی" استاندار اصفهان در گفت‌و‌گویی در خصوص نتایج سفر وزیر نیرو به اصفهان و تصمیمات اتخاذ شده برای کشاورزان اظهار کرد: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق صنایع تامین خواهد شد و در اختیار جهاد کشاورزی قرار بگیرد تا به نسبت حقابه کشاورزان بین آن‌ها تقسیم کند.
 
وی افزود: قرار شد برای تکمیل سامانه دوم تامین آب شرب اصفهان تامین اعتبار به میزان حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شود، همچنین برای اینکه بتوانیم از خروجی تصفیه‌خانه‌های شمال و جنوب برای کشاورزی استفاده کنیم مقرر شد طرح‌های تکمیلی که منجر به استفاده بهتر خواهد شد اجرا شود که قرار شد برای هر یک ۴۰۰ میلیارد تامین اعتبار شود.
 
مرتضوی گفت: مقرر شد با محوریت وزیر نیرو، کارگروه احیای زاینده‌رود برنامه‌ریزی را شروع کند و جلسات مستمری را داشته باشیم.
 
استاندار اصفهان با بیان اینکه دغدغه اولیه ما رفع مشکلات حوضه آبریز زاینده‌رود و مساله آب اصفهان است، خاطرنشان کرد: ۲ دهه مشکلات انباشته‌ای در حوضه زاینده‌رود وجود دارد که تلاش می‌کنیم با تشکیل کمیته‌های تخصصی در این خصوص تدبیری داشته باشیم.
 

وی افزود: تلاش ما این است برای مطالبات امروز کشاورزان به نحوی که راضی باشند فکر کنیم اما خط قرمز ما آب شرب است و بالاخره با حجم اندک آب پشت سد نمی‌توانیم تصمیمات انتحاری بگیریم.

 
طبق اعلام مدیر بهره‌برداری سد زاینده‌رود حجم فعلی آب در سد زاینده‌رود ۱۷۹ میلیون مترمکعب است و ۸۶ درصد حجم سد خالی از آب است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین