ماجرای توزیع قیمه در بین معترضان اصفهانی

ماجرای توزیع قیمه در بین معترضان اصفهانی

ماجرای توزیع قیمه در بین معترضان اصفهانی
30 آبان 1400, 11:19 / کد خبر:782344
در حالی تجمع کشاورزان اصفهانی در اعتراض به قطع حق‌آبه و خشک شدن زاینده‌رود با حمایت گسترده مردم این شهر از آنان ادامه دارد که انتشار تصویری از توزیع غذا در میات معترضان با واکنش‌های متفاوتی همراه شده است.
برترین‌ها: در حالی تجمع کشاورزان اصفهانی در اعتراض به قطع حق‌آبه و خشک شدن زاینده‌رود با حمایت گسترده مردم این شهر از آنان ادامه دارد که انتشار تصویری از توزیع غذا در میات معترضان با واکنش‌های متفاوتی همراه شده است.
ی
بر اساس ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، انبوهی از مردم در کنار این کشاورزان اصفهانی برای چندمین روز متوالی بر بستر خشک زاینده‌رود تجمع کرده بودند.
«زاینده‌رود من کو»، «زاینده‌رود جاری حق مسلم ماست» و «زاینده‌رود را پس بدین، به اصفهان نفس بدین» از جمله شعارهایی بود که در فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از سوی معترضان سر داده شد.
این حرکت اعتراضی که مربوط به عدم تخصیص سهم آب برای کشت پاییزه گندم است، از روز دوشنبه، ۱۷ آبان، با تجمع کشاورزان در مقابل شرکت آب منطقه‌ای و صداوسیمای مرکز استان اصفهان آغاز شد و از آن روز به بعد بر بستر زاینده‌رود ادامه پیدا کرده است.
ی
به دنبال بحران کم‌آبی در بسیاری از مناطق ایران از جمله خوزستان که دسترسی به آب آشامیدنی را برای شهروندان با دشواری‌های زیادی همراه کرده، همچنین وضعیت کشاورزی و دامداری و در کل معیشت خانوارهای این مناطق را با خطرات جدی مواجه کرده، در تیرماه سال جاری چندین شهر در استان خوزستان شاهد اعتراض‌های مردمی بود.
ی
وضعیت معیشت نزدیک به یک میلیون کشاورز استان اصفهان به دلیل کم آبی، دچار بحران شده است. به همین دلیل این کشاورزان با همراهی و حمایت انبوه مردم در بستر خشک زاینده رود حاضر شدند تا برای جاری شدنِ دوباره این رود، مطالبه‌گری کنند.
همزمان با تداوم اعتراضات کشاورزان در بستر زاینده رود، انتشار تصاویری از تویع غذا در بین معترضان موجی از انتقادات کاربران را در پی داشته و آنان این نحوه برخورد با مطالبه گری کشاورزان را با وقایع آبان و خوزستان مقایسه کردند.
پخت قیمه برای توزیع در بین کشاورزان اصفهانیواکنش کاربران در این رابطه را بخوانید:
* رضا نوشت: اینکه اینگونه با معترضان برخورد شده خیلی هم خوبه و موجب خرسندی ولی خب این رفتار خیلی بعیده و این یه مقدار می‌تونه موجب بدبینی بشه.
* مرد بارانی در توضیح این ویدئو اینگونه اظهارنظر کرده: این غذا را خود کشاورزها تهیه و توزیع کردند نه از جایی گرفته باشند! زاینده رود بدون چلو خورشت دولتی جاری خواهد شد.
* کاربر دیگری به نام «orod» نوشت: دوست عزیز، اصلامهم نیست کی این غذاهارو تهیه کرده این که اجازه داده شده اعتراض کنند و هم غذا توزیع کنند مهم است. کاش حوادث خوزستان هم همین طور بود.
* احسان هم در تحلیل توزیع غذا در بین معترضان نوشت: قیمه دادن، نشانه برنامه‌ریزی درست برای ادامه‌دار بودن اعتراضات هستش، اتفاقآ به نظرم اصفهانی‌ها ،تمام اعتراصات اخیر رو بررسی کردند و برای این اعتراض خیلی با برنامه دارند جلو میرن.
* اکانت توئیتری دیگری به نام «رویا» در دفاع از این اقدام نوشته: انگار مثلا به کل شهر قیمه پخش کردن توهم میزنین هر مضخرفی درباره زاینده رود میگین!
* یاسر هم در توئیتر خود با اشاره به اعتراضات در دوره مشروطه با کنایه نوشته است: در جریان مشروطیت هم قیمه پلو از توزیه شده ایرادش چیه؟!
* آزیتا کاربر دیگری از پیگیری این ماجرا خبر داده و توضیح داده: من از یکی از اصفهانی‌ها پرسیدم، این غذاها را بازاریان اصفهان تهیه و به مردم دادند، زشته بدون بررسی دقیق نظر میدین.
* «رویا» هم در توئیتر خود به وقایع آبان اشاره کرده می‌نویسد: این منصفانه نیست این اعتراض رو با آبان مقایسه کنیم مردم چه گناهی دارند آخه خودشون دارند از خودشون حمایت میکنن.
کاربری با عنوان «کاروان» در مخالفت با حامیان توزیع غذا نوشته: خیلی تابلوعه، تازه صدا و سیما خوب پوشش میده!
اکانت توئیتری «سوده» نوشت: این خورشت قیمه با کمک‌های مردمی تهیه شد. از شما بعید بود متاسفانه.
یکی دیگر از کاربران به نام «حسین» با رد شباهت تجمع زاینده رود با اعتراضات آبان و خوزستان در تحلیلی کنایه آمیز نوشت: کاش آقایان به جای قیمه کله پاچه میدادن!
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰، شماره 4275 ؛ 07 بهمن 1400
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین