قتل دوست با وصل کردن برق به بدنش

قتل دوست با وصل کردن برق به بدنش

قتل دوست با وصل کردن برق به بدنش
1 آذر 1400, 13:06 / کد خبر:782549
تکلیف متهم پرونده قتل مردی که شکنجه شده و جانش را از دست داده است با مراسم قسامه روشن می‌شود.
رسیدگی به این پرونده از شامگاه یازدهم فروردین سال ۹۹ به‌دنبال پیداشدن جسد پسری به نام عطا در جنوب تهران آغاز شد. درحالی‌که شواهد نشان می‌داد این پسر به‌خاطر سوء‌مصرف مواد مخدر جان باخته است.
جسد با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد و مأموران به بررسی پرداختند. وقتی پزشکی قانونی علت مرگ را برق‌گرفتگی اعلام کرد، پرونده رنگ‌و‌بوی جنایی به خود گرفت و پلیس برای افشای راز جنایت دست به کار شد. مادر عطا شکایتی را مطرح کرد و گفت: پسرم چند سال بود به مواد مخدر اعتیاد داشت.
او با دوستانش در رفت‌و‌آمد بود و آخرین‌بار به دیدن دوست پولدارش به نام کاظم رفته بود. با اظهارات این زن کاظم ردیابی و بازداشت شد، اما ادعا کرد از نحوه کشته‌شدن عطا اطلاعی ندارد. در ادامه بازجویی از مادر کاظم تحقیقات را وارد مرحله تازه‌ای کرد.
مادر کاظم گفت: پسرم و عطا سال‌ها با یکدیگر دوست بودند. آن‌ها همیشه با هم مواد مخدر مصرف می‌کردند. آخرین‌بار پسرم دوستش را به خانه ما آورد. نمی‌دانم چه موضوعی میان آن‌ها پیش آمد که پسرم سیم برق را مانند طناب دور گردن دوستش انداخت و او از سقف آویزان کرد و عطا جان سپرد. من ترسیده بودم، اما پسرم تهدیدم کرد سکوت کنم و دراین‌باره با هیچ‌کسی حرفی نزنم. او گفته بود اگر با کسی حرفی بزنم مرا هم مانند دوستش می‌کشد. به همین خاطر سکوت کردم.
با اظهارات این زن، کاظم بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت، اما اتهام قتل را نپذیرفت. او گفت: من و عطا همیشه با هم مواد مصرف می‌کردیم. او آن روز به خانه‌مان آمد و به‌خاطر زیاده‌روی در مصرف مواد مخدر اوردوز کرد.
حال عطا بد بود و روی زمین افتاده بود که ناخواسته سیم برق روی او افتاد و دچار برق‌گرفتگی شد. من که ترسیده بودم جسد او را سوار ماشین کردم و به نزدیکی خانه‌اش بردم و شبانه در خیابان رها کردم. من حرف‌های مادرم را قبول ندارم و نمی‌دانم چرا این حرف‌ها را علیه من مطرح کرده است. درحالی‌که پرونده شخصیتی کاظم نشان می‌داد او سابقه خشونت دارد برایش کیفرخواست صادر و پرونده‌اش به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا او به اتهام قتل دوستش محاکمه شود.
متهم در حالی در دادگاه از خود دفاع کرد که مادر مقتول درخواست قصاص را مطرح کرد.
مادر عطا گفت: گوشی موبایل و ۱۲ میلیون تومان پول نقدی که آن‌شب پسرم همراه داشت سرقت شده است. من از کاظم شاکی هستم. وقتی کاظم روبه‌روی قضات ایستاد، گفت: عطا آن شب زیاد هروئین مصرف کرده بود که جان سپرد. من قبول دارم چند سابقه کیفری در پرونده‌ام دارم، اما باور کنید انگیزه‌ای برای کشتن دوستم نداشتم و بی‌دلیل بازداشت شده‌ام. وقتی عطا در خانه‌ام جان سپرد تا صبح بالای سرش نشستم. ساعت نزدیک پنج صبح بود که جسد او را سوار پرایدم کردم و آن را در نزدیکی خانه‌شان رها کردم.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه صادر کردند. به‌این‌ترتیب قرار شد اولیای دم ۵۰ نفر از بستگان نسبی خود را برای ادای سوگند به دادگاه معرفی کنند تا قسم بخورند کاظم قاتل عطا است. در این صورت متهم به قصاص محکوم خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱، شماره 4390 ؛ 14 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین