هوای اصفهان سالم است/وضعیت ۳ ایستگاه ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای اصفهان سالم است/وضعیت ۳ ایستگاه ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای اصفهان سالم است/وضعیت ۳ ایستگاه ناسالم برای گروه‌های حساس
2 آذر 1400, 10:03 / کد خبر:782664
کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ سه‌شنبه دوم آذرماه _ در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۸۹ در وضعیت سالم ثبت شده است.
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ سه‌شنبه دوم آذرماه - در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۸۹ در وضعیت سالم ثبت شده است.
روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۷۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) ثبت شده بود.
دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۳۵، فیض ۱۲۴، پروین ۱۲۳، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند و ایستگاه‌های باهنر با شاخص ۹۴، کاوه ۹۰، ورزشگاه میثاق ۸۴، رودکی ۸۳، فرشادی ۸۱، مبارکه ۷۲، انقلاب ۶۶، رهنان ۵۷، در وضعیت سالم قرار دارند.
دستگاه سنجش کیفیت هوا درایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر، دانشگاه، جی و خرازی فعال نیست همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های میرزاطاهر با شاخص ۵۱، در وضعیت سالم قرار دارد.
در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر روی عدد ۸۲ در وضعیت سالم و سجزی با قرار گرفتن روی ۸۵، در وضعیت سالم قرار دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین