کسری ماهیانه ۵ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگا

کسری ماهیانه ۵ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگا

کسری ماهیانه ۵ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگا
6 آذر 1400, 11:51 / کد خبر:783071
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: در هر ماه باید ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان از بانک‌ بابت پرداخت حقوق بازنشستگان با سود ۳۵ درصد قرض شود و ادامه این شرایط در آینده مشکلات جدی‌تری برای حقوق بازنشستگان ایجاد می‌شود.
علی دهقان‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت اظهار کرد: بنا بر مصوبه دولت قبل قرار شد مبلغ 89 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان از دولت در قالب سهام به بازنشستگان واگذار شود که هنوز این مصوبه اجرا نشده است.
وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی کانون بازنشستگان برای تحقق این مصوبه گفت: در این زمینه مکاتبه‌ای با آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد و رئیس مجلس به معاون اجرایی خود تأکید داشته است که در بررسی مصوبه دولت قبل از نظرات کارشناسی کانون عالی بازنشستگان استفاده شود.
دهقان‌کیا ادامه داد: البته مصوبه اشاره شده از طریق واحد حقوقی دولت نیز در دست پیگیری است ولی هنوز پاسخی از سوی آنها داده نشده است.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران با اشاره به مشکلاتی که برای پرداخت حقوق بازنشستگان وجود دارد، افزود: در هر ماه باید 4 تا 5 هزار میلیارد تومان از بانک‌ بابت پرداخت حقوق بازنشستگان با سود 35 درصد قرض شود و این رقم به عنوان کسری اعتبار حقوق بازنشستگان محسوب می‌شود ادامه این شرایط در آینده مشکلات جدی‌تری برای بازنشستگان ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به در پیش بودن ارائه لایحه بودجه 1401 از سوی دولت به مجلس گفت: با توجه به عدم تحقق مطالبه 89 هزار میلیارد تومانی و نیاز مبرم به این رقم برای ادامه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با این شرایط اجرای این طرح در آینده با مشکل روبرو خواهد شد
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰، شماره ؛ 30 دی 1400
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین