استفاده از سوخت مازوت در پالایشگاه اصفهان

استفاده از سوخت مازوت در پالایشگاه اصفهان

استفاده از سوخت مازوت در پالایشگاه اصفهان
20 دی 1400, 01:21 / کد خبر:783732

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باوجود همه اعتراضات در پالایشگاه اصفهان سوخت مازوت به‌صورت محدود به دستور برخی مسئولان شروع شده و این تصمیم اشتباه است و اصفهان نباید با دیگر کلان‌شهرها مقایسه شود.

محمد نورصالحی، امروز (یکشنبه، 19 دی‌ماه) در نطق پیش از دستور بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به تشدید دوباره آلودگی هوا در روزهای اخیر، اظهار کرد: بیش از اعمال محدودیت‌ها و اعلام اطلاعیه‌ها، باید به فکر حل مشکل باشیم.

وی افزود: آن‌گونه که گفته می‌شود در اجرای قانون هوای پاک بیشتر از ۱۰ درصد دستگاه‌ها به تکالیف خود عمل نکرده‌اند. صنایع و دستگاه‌هایی که در این زمینه تکلیف خود را انجام نداده‌اند باید شناسایی شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: با وجود همه اعتراضات در پالایشگاه اصفهان سوخت مازوت به‌صورت محدود به دستور برخی مسئولان شروع شده، این تصمیم اشتباه است، اصفهان نباید با دیگر کلان‌شهرها مقایسه شود و اقداماتی نباید صورت گیرد که شرایط هوای اصفهان را از این بدتر کند.

وی با بیان اینکه انتظار ما به‌عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر اصفهان این است که وضعیت آب با حساسیت دنبال شود، گفت: شرایط ایجاب می‌کرد که در بودجه ۱۴۰۱ برای پایداری آب زاینده‌رود ردیفی دیده شود که تاکنون پیش بینی نشده است. اگرچه کارگروه‌هایی در تهران به دستور رئیس‌جمهور در حال فعالیت هستند، اما امیدواریم اقدامی عملی در این زمینه انجام شود.

به گزارش ایسنا، نورصالحی با تأکید بر لزوم تشکیل ستاد بازآفرینی شهری بیان کرد: توجه ویژه به بافت فرسوده و تاریخی مدنظر شورای اسلامی شهر اصفهان است. امیدواریم سازوکار قانونی برای تشکیل این ستاد ایجاد شود. قوانین موجود کافی است و باید به آن‌ها عمل کرد، ضمن اینکه حضور مدیریت کلان استان در این حوزه بسیار راهگشا است.

وی با اشاره به سد معبر در بازار بزرگ اصفهان گفت: متأسفانه کسبه بازار در مسیرهای منتهی به میدان امام(ره) با سد معبر، تردد مردم در بازار را با مشکل مواجه کرده‌اند. دستگاه‌های مربوط باید به این معضل خاتمه دهند. شورا نیز آمادگی دارد که در این زمینه همکاری لازم را صورت دهد که تا قبل از روزهای پایانی سال و تشدید تردد در بازار این مشکل برطرف شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰، شماره 4275 ؛ 07 بهمن 1400
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین