۲۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در منطقه کاشان ثبت شد

۲۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در منطقه کاشان ثبت شد

۲۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در منطقه کاشان ثبت شد
25 دی 1400, 17:40 / کد خبر:783766

طی ۲۴ ساعت گذشته یک زن ۷۰ ساله مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی کاشان جان باخت، اظهار داشت: در همین مدت ۹ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه بستری شدند که از این تعداد سه بیمار با سن ۳۷ تا ۵۸ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۶ نفر با سن ۵۵ تا ۸۹ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ۳۱۲ هزار و ۳۰ نفر از ابتدا شیوع کرونا تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۹ هزار و ۴۳ بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های این شهرستان‌ها مرخص شده‌اند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته یک زن ۷۰ ساله مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی کاشان جان باخت، اظهار داشت: در همین مدت ۹ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه بستری شدند که از این تعداد سه بیمار با سن ۳۷ تا ۵۸ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۶ نفر با سن ۵۵ تا ۸۹ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

دلاوری ادامه داد: ۴۳ بیمار مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی منطقه کاشان بستری هستند که از این تعداد، ۲۷ بیمار در کاشان و ۱۶ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند؛

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ۲ بیمار کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی کاشان بستری هستند.

وی با اشاره به مراجعه ۱۳ نفر به درمانگاه‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: ۶ هزار و ۶۰۴ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

دلاوری دربارع واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۲ سال منطقه کاشان خاطر نشان کرد: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون ۸۳ و ۷۲ صدم درصد واجدان شرایط نوبت نخست، ۷۴ و ۲۶ صدم درصد نوبت دوم و ۱۶ و ۲۵ صدم درصد واکسن را دریافت کرده‌اند.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل آبی است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱، شماره 4357 ؛ 04 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین