رانندگان از سفرهای غیر ضروری به غرب و جنوب استان اصفهان خودداری کنند

رانندگان از سفرهای غیر ضروری به غرب و جنوب استان اصفهان خودداری کنند

رانندگان از سفرهای غیر ضروری به غرب و جنوب استان اصفهان خودداری کنند
28 دی 1400, 18:32 / کد خبر:783800

رییس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان در عین حال اظهار داشت: با توجه به تصاویر دوربین‌های نظارت تصویری مرکز و گزارش‌های دریافتی از راهداران در زمان حاضر تردد بصورت ایمن و روان در کلیه محورهای مواصلاتی استان اصفهان و استان های همجوار برقرار است .

مریم تاکی روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: تردد در محورهای فریدونشهر- بویین و میاندشت - خوانسار و همچنین محور شهرضا - سمیرم- یاسوج  به‌دلیل کولاک شدید با اختلال همراه است.

وی ادامه داد: در صورت لزوم همراه داشتن زنجیر چرخ، تجهیزات زمستانی و سوخت کافی برای مسافران و رانندگان الزامی است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان در عین حال اظهار داشت: با توجه به تصاویر دوربین‌های نظارت تصویری مرکز و گزارش‌های دریافتی از راهداران در زمان حاضر تردد بصورت ایمن و روان در کلیه محورهای مواصلاتی استان اصفهان و استان های همجوار برقرار است .

وی تاکید کرد: راهداران در سراسر استان در آماده باش قرار دارند و در صورت نیاز برای انجام عملیات راهداری زمستانی از آمادگی لازم برخوردارند .

تاکی اضافه کرد: همچون گذشته از رانندگان تقاضا داریم که از سلامت سامانه گرمایش و برف پاک کن خودروی خود اطمینان حاصل کنند و در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام سفر با سامانه ۱۴۱ یا سایر سازمان‌های امدادی تماس برقرار کنند.

وی با بیان اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ از الزامات سفرهای زمستانی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در شب از ترددهای غیر ضروری در محورها و مناطق کوهستانی بطور جدی خودداری کنند.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز اعلام کرد: سامانه سرد بارشی و بارش برف و باران و گاهی وزش باد شدید از بعد از ظهر روز گذشته تا اواسط امروز سه شنبه در مناطق غرب، شمال و جنوب استان پیش بینی می‌شود.

فعالیت این سامانه به لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر عمومی و کاهش دید بویژه در جاده‌های کوهستانی و مناطق مرتفع خواهد انجامید لذا  به رانندگان توصیه می شود از تردد در جاده‌های برفگیر تا پایان بارش‌ها اجتناب کنند.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزادراه، یک‌هزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ است و بزرگراه ذوب‌آهن، اصفهان- کاشان- قم، اصفهان- دلیجان و اصفهان- شهرضا پُر رفت‌ و آمدترین محورهای این استان به‌شمار می‌روند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱، شماره 4388 ؛ 12 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین