وزش باد شدید در اصفهان تا آخر هفته

وزش باد شدید در اصفهان تا آخر هفته

وزش باد شدید در اصفهان تا آخر هفته
29 دی 1400, 16:12 / کد خبر:783809

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از وزش باد شدید در بیشتر مناطق استان خبر داد و گفت: وزش باد تا ظهر روز جمعه ادامه دارد و در مناطق شرقی استان باعث ایجاد گرد و غبار خواهد شد.

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار تا اواسط روز پنجشنبه در استان است، اظهار کرد: بر این اساس امروز و فردا در بیشتر مناطق استان آسمان کمی ابری، گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از فردا با گذر موج در عصر و شب، افزایش ابر و وزش باد شدید در بیشتر مناطق استان انتظار می‌رود. همچنین بارش‌های پراکنده برف و باران به‌ویژه در نیمه غربی استان و باد شدید و گرد و خاک محلی در مناطق شرقی استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت آینده دمای هوا تغییر محسوسی ندارد، گفت: حداکثر دمای امروز هوای شهر اصفهان به ۱۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و کمینه فردا صبح منهای ۶ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت آینده گرم‌ترین نقطه استان خور و بیابانک با ۱۵ درجه سانتی‌گراد و سردترین نقطه استان بوئین میاندشت با منهای ۲۵ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

هنرمند با اعلام اینکه طی این مدت بارشی در اصفهان نخواهیم داشت، گفت: فقط در نیمه غربی استان بارش‌های پراکنده داریم، اما در همین مدت وزش باد شدید خواهیم داشت که در مناطق شرقی باعث ایجاد گرد و غبار خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به اینکه سرعت وزش باد در اصفهان روز گذشته به ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید، گفت: وزش باد تا ظهر روز جمعه ادامه دارد و در این مدت آلودگی هوا نداریم و شرایط برای انباشت آلاینده‌ها فراهم نیست.

وی اضافه کرد: هفته آینده جو پایدار است و خبری از بارش در استان نیست، به همین دلیل تا اواسط هفته شرایط برای انباشت آلاینده‌ها فراهم است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱، شماره 4388 ؛ 12 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین