منبع انتشار بوی نامطبوع در شهرستان لنجان ناشناخته است

منبع انتشار بوی نامطبوع در شهرستان لنجان ناشناخته است

منبع انتشار بوی نامطبوع در شهرستان لنجان ناشناخته است
6 بهمن 1400, 20:45 / کد خبر:783869

بویی نامطبوع مدتی است برخی شهروندان نقاط مختلف شهرهای شهرستان لنجان از جمله زرین شهر، فولاد شهر، چمگردان را آزرده می‌کند و باعث گلایه و شکایت مردم شده است.

 

حمیرا صفی قلی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این اقدامات و پیگیری‌ها از حدود یک ماه گذشته تا کنون توسط کارشناسان محیط زیست با همکاری مسوولان اجرایی لنجان انجام شده و پیگیری برای شناسایی و برطرف کردن انتشار بوی نامطبوع در این شهرستان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه جلسه های مختلفی برای پیگیری این موضوع در فرمانداری لنجان برگزار شده ادامه داد: متناوب بودن این بوی نامطبوع، تشخیص و شناسایی منشاء آن‌را برای ما دشوار کرده است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان با بیان اینکه شعاع تاثیر این بوی نامطبوع زیاد است و شب‌ها بیشتر احساس می‌شود اظهار داشت:  گزارش هایی در مورد استشمام این بوی نامطبوع از شهر زرین شهر، چمگردان، فولاد شهر و دیگر مناطق شهرستان لنجان ارائه شده است.

وی اضافه کرد: مردم بیشتر بوی فاضلاب  را از مناطق مختلف شهرستان لنجان گزارش می‌کنند که این بو می‌تواند در اثر انجام فرآیندهای غذایی، پروتئینی و فرآیندهای شیمیایی و نفتی متصاعد شود به همین دلیل تشخیص آن برای ما مشکل شده است.

صفی قلی با بیان اینکه شرایط ظاهری توسط واحدهای تولیدی و صنعتی در این منطقه رعایت شده است خاطرنشان کرد: این فعالیت بصورت نامحسوس در حال انجام است.

وی بیان کرد: اداره کل محیط زیست استان با همکاری دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان آنالیزهای تکمیلی را برای بعضی از واحدها انجام داده و در این زمینه به نتایج اولیه دست پیدا کرده است و پس از کسب نتایج متفن اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

شهرستان لنجان با حدود ۲۶۰ هزار نفر جمعیت و ۹ شهر در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین