افزایش ابر و وزش باد پدیده غالب ۵ روز آینده در اصفهان/کاهش ۲ تا ۶ درجه‌ای دما

افزایش ابر و وزش باد پدیده غالب ۵ روز آینده در اصفهان/کاهش ۲ تا ۶ درجه‌ای دما

افزایش ابر و وزش باد پدیده غالب ۵ روز آینده در اصفهان/کاهش ۲ تا ۶ درجه‌ای دما
24 اردیبهشت 1401, 13:50 / کد خبر:784870
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از استقرار جوی نسبتاً پایدار تا پنج روز آینده بر روی استان خبر داد و گفت: آسمان در بیشتر مناطق به شکل صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده دو تا شش درجه‌ کاهش می‌یابد.

حجت‌الله علی‌عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جوی نسبتاً پایدار تا پنج روز آینده بر روی استان است و در این مدت در بیشتر مناطق وضعیت جوی و آسمان به شکل صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی از کاهش دو تا شش درجه‌ای بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده خبر داد و افزود: دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعت‌های امروز به ۲۳ درجه و خنک‌ترین زمان در صبح فردا به ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان بویین و میاندشت با دمای یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر را سردترین نقطه استان اعلام کرد و گفت: گرم‌ترین نقطه استان نیز خور و بیابانک با دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

علی‌عسگریان از ثبت دو میلی‌متر بارش در شهرستان اردستان خبر داد و خاطرنشان کرد: روز گذشته وزش باد ضعیف در استان با خیزش گردوخاک همراه بود اما این وضعیت در حد هشدار نبود.

منبع: imna-574916

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱، شماره 4386 ؛ 09 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین