دستگیری زنی که از کاربران اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد

دستگیری زنی که از کاربران اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد

دستگیری زنی که از کاربران اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد
24 اردیبهشت 1401, 16:36 / کد خبر:784891
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر از دستگیری زنی که با وعده ازدواج از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد در عملیات مأموران پلیس فتا این فرماندهی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ غلامرضا براتی با اعلام جزئیات دستگیری زنی که از کاربران اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد، اظهار کرد: درپی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه به‌صورت غیرمجاز از حساب بانکی وی سرقت شده، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی‌شهر قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با زنی آشنا شده که با وعده ازدواج از او درخواست پول کرد و وی هم مبلغ ۴۲ میلیون ریال به حسابش واریز می‌کند اما پس از واریز وجه فرد مذکور دیگر پاسخ تماس‌هایش نداده است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر تصریح کرد: مأموران پلیس فتا با رصد هوشمندانه خود و جست‌وجوهای تخصصی در فضای مجازی سرانجام این زن کلاهبردار را شناسایی و با دستور مرجع قضائی نسبت به دستگیری وی اقدام کردند.

سرهنگ براتی گفت: یکی از ترفندهای کلاهبرداری اینترنتی این است که مجرمان، طعمه‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی و چت روم‌ها شکار می‌کنند و با دادن وعده‌هایی مانند ازدواج، اطلاعات شخصی کاربران را به دست آورده و با تهدید از طعمه‌های خود اخاذی می‌کنند. پس به‌راحتی به افراد غریبه اعتماد نکرده و در ورود به این فضا بی‌مهابا عمل نکنید و در گفت‌وگوهای اینترنتی با افرادی که آن‌ها را نمی‌شناسید ارتباط برقرار نکنید.

منبع: imna-575012

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱، شماره 4357 ؛ 04 خرداد 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین