تصویب آئین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها مطالبه جدی کلانشهرها است

تصویب آئین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها مطالبه جدی کلانشهرها است

تصویب آئین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها مطالبه جدی کلانشهرها است
26 اردیبهشت 1401, 16:06 / کد خبر:785028
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با اشاره به بررسی روند تصویب آئین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها، گفت: این آئین نامه در کش و قوس‌های بین مجلس و دولت متوقف شده است و باید با یک حرکت و مطالبه دسته جمعی این موضوع پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سعید ابراهیمی امروز _دوشنبه، بیست‌وششم اردیبهشت‌ماه_ در چهارمین «نشست کمیته منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان شهرهای کشور» اظهار کرد: امروزه حوزه منابع انسانی در شهرداری‌ها با چالش‌های مختلف مواجه است لذا این نشست با سه موضوع «بررسی روند تصویب آئین نامه استخدامی شهرداری ها»، «تبدیل وضعیت ایثارگران» و «بررسی حقوق و مزایای کارکنان» برای وفاق نظر و مشورت برگزار شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۲۰ کلانشهر در کشور هستند، افزود: ایجاد وفاق نظر و پیگیری مطالبات به صورت جمعی مهمترین هدف برگزاری این سلسله جلسات است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با اشاره به بررسی روند تصویب آئین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها، تصریح کرد: این آئین نامه در بررسی‌های بین مجلس و دولت متوقف شده است و باید با یک حرکت و مطالبه دسته جمعی این موضوع پیگیری شود؛ چرا که در صورت تصویب این آئین نامه، مشکلات ناشی از تبدیل وضعیت نیروها و بحث قراردادهای کارکنان رفع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مطالبه جدی ما تصویب آئین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها است، لذا در این جلسه مقرر شد که راهکارهای رفع این موضوع با کمک نمایندگان هر کلانشهر پیگیری شود.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه پیگیری این موضوع از مسیر مجمع نمایندگان هر استان بسیار راهگشاست، گفت: بر این اساس شهرداری اصفهان به عنوان دبیر کمیته منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه ریزی کلان شهرها با همکاری برخی اعضا یک متن واحدی تهیه می‌کند تا کلانشهرها از طریق مجمع نمایندگان خود در مجلس این مهم را پیگیری کنند.

وی افزود: بررسی افزایش حقوق و دستمزد کارکنان با توجه به مصوبات جدید دولت برای سال ۱۴۰۱ از دیگر چالش‌های پیش روی شهرداری‌های کلانشهرها است، چرا که این موضوع تأثیر زیادی در هزینه‌های جاری شهرداری می‌گذارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: کارگروهی ذیل منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان شهرها تشکیل خواهد شد تا ظرفیت‌های قانونی که در این زمینه وجود دارد و می‌تواند این شکاف را کمتر کند، شناسایی کند و همچنین همزمان به صورت موازی با مراجع قانونی چون سازمان شهرداری‌ها و سازمان امور اداری و استخدامی کشور رایزنی و مکاتبه صورت گیرد.

وی در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران گفت: مجموعه شهرداری‌ها در حال تلاش برای انجام تکالیف قانونی هستند و بزرگترین مزیتی که برگزاری این کمیته و یا نشست‌های دوره‌ای کلانشهرها دارد این است که یک هماهنگی، اتفاق نظر و اتحاد بر روی موضوعات واحد شهری همراه با تصمیمات مشخص برقرار می‌شود، چرا که حرکت‌های انفرادی و تک روی‌ها اصولاً منجر به حصول نتیجه نمی‌شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: پیگیری این مصوبات بر عهده دبیر کمیته منابع انسانی است و چنانچه به نتیجه نرسد، برای طرح چالش به کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان شهرها می‌رود و در صورت نیاز از ظرفیت مجمع شهرداران کلانشهرها استفاده می‌شود.

منبع: imna-575543

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین