پایداری و هوشمندی شهر در دستور کار مدیریت شهری است

پایداری و هوشمندی شهر در دستور کار مدیریت شهری است

پایداری و هوشمندی شهر در دستور کار مدیریت شهری است
26 اردیبهشت 1401, 22:39 / کد خبر:785048
شهردار اصفهان گفت: بر اساس شعار محوری این دوره مدیریت شهری، «اصفهان من، شهر زندگی» توجه به شاخص‌هایی همچون پایداری و هوشمندی شهر در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی قاسم‌زاده امروز _دوشنبه، بیست‌وششم اردیبهشت‌ماه در نشست بین‌المللی شهر پایدار اصفهان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری اصفهان و دفتر اتحادیه جهانی انرژی در ایران، اظهار کرد: پس از پیگیری مذاکرات دو جانبه در خصوص توسعه شهر پایدار و هوشمند و تأمین منافع متقابل بین بنیاد جهانی انرژی و شهرداری اصفهان در مورد روش‌هایی برای همکاری در جهت عملیاتی کردن مفاهیم شهر پایدار توافق شد.

وی افزود: جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های شهری، طبقه‌بندی، تجزیه و تحلیل داده‌های شهری مطابق با شاخص‌ها و معیارهای شهرهای پایدار و هوشمند سازمان ملل متحد، ارزیابی گام به گام داده‌های استخراج شده و تهیه گزارش براساس تجزیه و تحلیل داده‌ها از جمله مفاد این توافق است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در این توافق به مواردی چون تعیین پروژه‌های بهبود پایداری و هوشمندسازی شهری و ارزیابی نهایی و صدور گواهینامه شهرهای هوشمند پایدار سازمان ملل متحد تاکید شده است، تصریح کرد: قرار دادن شهر اصفهان در پلتفرم جهانی U4SSC با هدف تأمین مالی و اجرای پروژه‌های بهبود در شبکه جهانی، استقرار و اجرای سیستم ساختمان پایدار بر اساس استانداردها و شاخص‌های بین‌المللیDGNBدر یکی از پروژه‌های ساختمان اداری-تجاری در اصفهان به عنوان پایلوت پروژه در اکوسیستم شهر هوشمند پایدار از دیگر موارد تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: این توافق در قالب کلیات تهیه شده است و به منظور اجرایی شدن مفاد توافق نامه پس از دریافت مجوزهای اداری و مشخص شدن جزئیات اجرا و وظایف طرف‌ها توافق نامه تکمیلی به امضا خواهد رسید.

منبع: imna-575620

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین