رقابت حدود ۴۴ هزار اصفهانی در آزمون کارشناسی ارشد

رقابت حدود ۴۴ هزار اصفهانی در آزمون کارشناسی ارشد

رقابت حدود ۴۴ هزار اصفهانی در آزمون کارشناسی ارشد
27 اردیبهشت 1401, 15:46 / کد خبر:785101
اصفهان - رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان گفت: در مجموع حدود ۴۴ هزار اصفهانی در آزمون کارشناسی ارشد امسال حضور دارند.

رضا علی نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داوطلبان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از فردا چهارشنبه- ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز می‌شود و در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت‌ماه نیز ادامه دارد.

وی افزود: در مجموع ۴۳ هزار و ۹۰۴ داوطلب (۲۱۴۳۷ زن و ۲۲۴۶۷ مرد) در مدت سه روز در استان اصفهان در آزمون کارشناسی ارشد امسال با هم به رقابت می‌پردازند که ۲۶ هزار و ۱۴ نفر در شهر اصفهان و ۱۷ هزار و ۸۹۰ نفر در شهرستان‌های این استان داوطلب شرکت در آزمون هستند. آزمون با حضور ۹۴۶۲ نفر شامل ۷۸۲۵ زن و ۳۳۷ مرد در دانشگاه اصفهان و حوزه معلولین برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان اضافه کرد: آزمون روز چهارشنبه صبح در حوزه امتحانی دانشگاه اصفهان با حوزه معلولین با حضور ۳۰۰۸ نفر که ۱۵۱۷ زن و ۱۴۹۱ مرد هستند برگزار می‌شود. همچنین صبح روز پنج‌شنبه ۳۳۲۶ نفر شامل ۳۲۵۸ زن و ۶۸ مرد و صبح جمعه، ۳۱۲۸ نفر شامل ۳۰۵۰ زن و ۷۸ مرد هستند که باهم به رقابت می‌پردازند.

نوروزی افزود: در شهر اصفهان روز چهارشنبه ۳۴۵۰ نفر، روز پنج شنبه ۱۲ هزار و ۴۴۱ نفر و روز جمعه ۱۰ هزار و ۱۲۳ نفر شرکت می‌کنند.

وی بابیان اینکه آزمون رأس ساعت هشت صبح آغاز می‌شود، تصریح کرد: در حوزه‌های امتحانی از ساعت ۷:۳۰ صبح بسته خواهد شد. توصیه می‌شود داوطلبان مسیر تردد خود را روز قبل از آزمون شناسایی کنند و زمان ورود خود به حوزه‌های امتحانی به دقایق پایانی موکول نکنند که تجمع ایجاد نشود.

نوروزی ادامه داد: داوطلبان از آوردن وسایل اضافی مانند کیف‌دستی، ساک ورزشی، کتاب و هرگونه یادداشت، ماشین‌حساب، هر نوع پیجر، تلفن همراه حتی به‌صورت خاموش، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و غیره به جلسه امتحانی اکیداً خودداری کنند.

وی، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن از ابتدای آزمون تا پایان برگزاری و خروج از حوزه امتحانی را الزامی اعلام کرد و گفت: توصیه می‌شود به‌منظور رعایت شیوه‌های نامه‌های بهداشتی هنگام ورود و خروج به حوزه حداقل فاصله (یک متر) خود با دیگر متقاضیان را حفظ کنند.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در مجموع ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب (با احتساب علاقه‌مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال هستند. از این تعداد ۳۳۹ هزار و ۹۰۶ نفر داوطلب زن و سایر داوطلبان مرد هستند. این آزمون با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ۱۸۶ شهرستان، ۳۸۶ حوزه اصلی اندیشیده شده است.

منبع: mehrnews-5492529

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین