خروجی سد زاینده رود کاهش یافت/بازگشایی مجدد در خردادماه

خروجی سد زاینده رود کاهش یافت/بازگشایی مجدد در خردادماه

خروجی سد زاینده رود کاهش یافت/بازگشایی مجدد در خردادماه
27 اردیبهشت 1401, 15:45 / کد خبر:785102
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان از کاهش خروجی سد زاینده رود با اتمام نوبت چهارم توزیع ۱۰ روزه آب برای اراضی شرق اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، مهران زینلیان با بیان اینکه خروجی سد زاینده‌رود با اتمام نوبت چهارم توزیع آب برای اراضی کشاورزی شرق اصفهان از امروز کاهش می‌یابد، اظهار کرد: هیچ ارتباطی بین توزیع آب برای کشاورزان شرق اصفهان و سفر احتمالی رئیس جمهوری به این استان وجود ندارد و با توجه به محدودیت منابع آبی، رهاسازی آب تنها برای نجات کشت کشاورزان انجام می‌شود.

وی افزود: آب به میزان لازم و به ضرورت در حال رهاسازی است و پس از اتمام دوره توزیع آب، دریچه‌های سد در وقت مقرر بسته می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان با بیان اینکه خروجی سد از امروز کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: مرحله پنجم توزیع آب برای کشت کشاورزی شرق و نیز نوبت دوم رهاسازی آب برای باغات غرب اصفهان در خرداد خواهد بود.

زینلیان اضافه کرد: قرار است طی دو تا سه نوبت آب برای باغات غرب اصفهان رهاسازی شود و در مجموع حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب به این منطقه اختصاص یابد.

حسین وحیدا عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان نیز با ابراز امیدواری نسبت به اینکه کشت غله شرق اصفهان تا ۱۵ خردادماه به ثمر برسد، درباره آخرین دوره تحویل حقابه کشاورزان شرق اصفهان، اظهار داشت: بعد از کاهش خروجی سد از ۲۶ اردیبهشت‌ماه زاینده‌رود در وقفه‌ای هفت‌روزه بسته می‌شود و سپس از سوم خردادماه تحویل حقابه ۱۰ روزه کشاورزان در نوبت پنجم انجام می‌شود که امیدواریم تا ۱۵ خردادماه کشت غله به نتیجه برسد.

وی افزود: کشت‌های صورت گرفته در شرق اصفهان مرغوب نیست و بخشی از اراضی شرق اصفهان چرای دام و بخشی دیگر دچار تنش شد، اما امیدواریم در نوبت پنجم تحویل حقابه کشت‌ها به ثمر برسد.

48

منبع: khabaronline-1632056

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
پاسخ
18 خرداد 1401 20:01
مهمان:

چرا به لنجان که حق آبه از زاینده رود از زمان شیخ بهایی داشته اند آب داده نمیشود آیا بخاطر این است که مردم لنجان در دوره شلوغ کردن وتجمع در بستر زاینده رود شرکت نکردند ؟؟؟؟ 

حالا باید حق آبه شان بصورت کامل  با دستور دولت خورده شود وآب لنجان سرسبز به کویر یزد داده شود؟؟؟؟

روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین