۳۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه مدارس اختصاص یافت

۳۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه مدارس اختصاص یافت

۳۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه مدارس اختصاص یافت
27 اردیبهشت 1401, 18:31 / کد خبر:785114
اصفهان- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سال جاری ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مدارس کشور در تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرالله رخشانی مهر روز سه شنبه در گردهمایی رؤسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور اظهار داشت: روند رشد در مدرسه سازی از سال ۱۳۷۷ تا ۱۴۰۰ تا ۳,۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که پیش‌بینی می‌کنیم این رقم در سال آینده بالاتر از این باشد.

وی با بیان اینکه دولت نیز همواره به تعهدات خود عمل کرده‌است، افزود: میزان اعتبار مصوب دولت برای مدرسه در سال ۱۳۹۶، ۲,۲۰۰ میلیارد تومان بود و در سال ۱۳۹۷، این رقم ۴۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه این رقم مصوب در سال ۱۳۹۸ یک هزار میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۹، ۲,۳۰۰ میلیارد تومان بود، اضافه کرد: سال ۹۹ تعهدات دولت کامل تخصیص یافت و در سال گذشته به ۲,۳۵۰ میلیارد تومان رسید و امسال در برنامه بودجه ۳,۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مدرسه در نظر گرفته شده است.

رخشانی مهر با بیان اینکه در این باره نگرانی نداریم و با معاون اول رئیس جمهوری برای تخصیص کامل اعتبارات نوسازی مدارس جلسه‌ای خواهیم داشت، گفت: بستر فراهم است و اگر ۳,۲۰۰ میلیارد تومان امسال کامل تخصیص یابد بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام که هر کدام بین ۷۵ تا ۹۵ درصد پیشرفت دارند، به اتمام می‌رسند.

وی با بیان اینکه سهم سازمان نوسازی مدارس از اعتبارات عمرانی کشور ۹ درصد است، افزود: اعتبارات عمرانی ما ۱.۴ درصد به ۹ درصد رسیده و رقم اعتباری ما ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

رخشانی مهر با بیان اینکه اعتبارات ما امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است، اضافه کرد: میانگین طول دوره ساخت تا پیش از سه- چهار سال گذشته ۹ سال بود اما این میانگین در پروژه‌های خیر ساز به ۲.۷ سال رسیده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس کشور خاطرنشان کرد: در جلسه با ریاست جمهوری ۳۹۰ میلیارد تومان برای مدارس استان‌های درگیر فرونشست مصوب و مقرر شد که ۵۰ درصد از اعتبارات دولتی و ۵۰ درصد از محل فروش املاک دولتی تأمین شود.

منبع: mehrnews-5492661

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین