تعریف ۱۸ پروژه پژوهشی در حوزه حمل‌ونقل برای سال ۱۴۰۱

تعریف ۱۸ پروژه پژوهشی در حوزه حمل‌ونقل برای سال ۱۴۰۱

تعریف ۱۸ پروژه پژوهشی در حوزه حمل‌ونقل برای سال ۱۴۰۱
27 اردیبهشت 1401, 21:59 / کد خبر:785119
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه مجموع پروژه‌های پژوهشی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان برای سال ۱۴۰۱، ۱۸ پروژه است، گفت: آینده پژوهی در حوزه حمل و نقل شهر اصفهان و سیاست.گذاری بلند مدت حمل‌ونقل همگانی در این جلسه مطرح شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حسین حق شناس امروز _سه‌شنبه، بیست‌وهفتم اردیبهشت ماه_ در حاشیه جلسه شورای پژوهشی که در معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی برگزار شد، اظهار کرد: دوازدهمین جلسه شورای پژوهش و اولین جلسه این شورا در سال ۱۴۰۱ با موضوع بررسی پروژه‌های پژوهشی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری برگزار شد.

وی با بیان اینکه امروز پروژه‌های پژوهشی سازمان مدیریت حمل و نقل بار مطرح و تشریح شد، گفت: نخستین پروژه پژوهشی تعریف شده، تدوین و استقرار برنامه استراتژیک است، سازمان مدیریت حمل و نقل بار یک سازمان نوپایی محسوب می‌شود بنابراین برای اینکه بتوانند با افق مشخصی حرکت کند، این پروژه تعریف شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان تصریح کرد: دومین پروژه پژوهشی تدوین و استقرار نظام مدیریت فرایندی، طراحی و تهیه نقشه راه تعالی و فرایندهای کسب و کار است که در خصوص این پروژه مقرر شد یک مشاوره مشترک برای سازمان‌های حوزه حمل و نقل شناسایی شود تا بتوانیم برای همه سازمان ذیل معاونت، در زمینه تعالی سازمان برنامه مشخصی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجموع پروژه‌های پژوهشی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان برای سال ۱۴۰۱، ۱۸ پروژه است، تصریح کرد: آینده پژوهی در حوزه حمل و نقل شهر اصفهان و سیاستگذاری بلند مدت حمل و نقل همگانی در این جلسه مطرح شد.
حق شناس ادامه داد: در این پژوهش به حوزه حمل و نقل همگانی با توجه به رویکردهای جدیدی که در این عرصه وجود دارد، خاصه روی بحث تاکسی اینترنتی و سیاست‌گذاری که باید باشد و اینکه سازمان تاکسیرانی به چه صورت عمل کند، توجه و تمرکز می‌شود، در این جلسه قرار شد بر روی محتوا و عنوان این پژوهش، بازنگری شود و به جلسه شورای پژوهشی آینده برای بررسی مجدد بازگردد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان تصریح کرد: شناسایی و تحلیل رفتارهای مؤثر کاربران معابر بر اختلال در جریان ترافیک و افزایش تصادفات و ارائه راهکار دومین پروژه پژوهشی بود که مورد بررسی قرار گرفت؛ هدف این است رفتارهای کاربران معابر را شناسایی و در روند بهبود عملکرد آن بهبود ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طراحی بهینه مسیرهای ویژه اتوبوس تندرو BRT شهر اصفهان سومین عنوان پروژه پژوهشی است که قرار شد با نظر معاونت عمران این پروژه بررسی شود و در صورت اینکه این پروژه تکراری نباشد، مصوب می‌شود.

حق شناس اظهار کرد: ارزیابی صحت و دقت داده‌های برداشتی از سامانه‌های ثبت تخلفات ترافیکی به منظور استفاده در مطالعات و برنامه ریزی‌های ترافیکی مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد در حوزه برنامه‌ریزی تأمین بودجه انجام شود.

وی اضافه کرد: مطالعات امکان‌سنجی، اولویت بندی معابر و طراحی یک معبر نمونه با رویکرد خیابان کامل دیگر پروژه پژوهشی تعریف شده برای سال ۱۴۰۱ است که ضمن تأیید، قرار شد از ردیف پروژه‌های ساماندهی انجام شود.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان توضیح داد: استخراج شاخص‌های عدالت در پروژه‌های توسعه و ساماندهی حمل و نقل شهری (بررسی چند نمونه از اقدامات سال‌های گذشته) پروژه پژوهشی دیگری است که به تصویب رسید، اما مقرر شد که این پژوهش دقیق سازی و ابعاد بزرگ‌تری در RFBپروژه دیده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تاکید شورای اسلامی شهر اصفهان پروژه پژوهشی مطالعه تأثیرات فرهنگی‏- اجتماعی، اقتصادی و ترافیکی مسیرهای دوچرخه سواری شهر اصفهان و مدیریت پیامدهای ناشی از احداث این مسیرها ارائه و به تصویب رسید.

منبع: imna-575854

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین