آمار کرونا اصفهان ۲۸ اردیبهشت؛ یک فوتی و ۳۲ ابتلای جدید

آمار کرونا اصفهان ۲۸ اردیبهشت؛ یک فوتی و ۳۲ ابتلای جدید

آمار کرونا اصفهان ۲۸ اردیبهشت؛ یک فوتی و ۳۲ ابتلای جدید
28 اردیبهشت 1401, 23:28 / کد خبر:785180
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای ۴۲ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد.

«نورالدین سلطانیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل)، اظهار کرد: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و ۴۶۷ و ۲۸۶ نفر موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: در این بازه زمانی کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان ۴۸۹ هزار و ۱۶۳ نفر و موارد نمونه گرفته‌شده در ۲۴ ساعت گذشته (احتمالاً بیمار) ۴۶۶ نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته را ۳۲ نفر گزارش شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰۵ هزار و ۹۷۷ نفر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده و تعداد بستری‌شدگان فعلی در بیمارستان‌ها ۱۳۷ نفر بوده است.

وی تعداد بیماران بستری ۲۴ ساعت قبل در مراکز درمانی استان اصفهان به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل را ۴۷ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

سلطانیان با اشاره به آمار تعداد کل بهبودیافتگان از ابتدا تاکنون، گفت: در این بازه زمانی ۱۲۹ هزار و ۲۱۶ نفر بهبودیافتگان کرونا هستند و تعداد بیماران ترخیص شده جدید در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۴۷ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: ۱۱ هزار و ۶۷۳ نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار و ۷۱۷ نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تأکید کرد: در ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان (به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل) یک بیمار مبتلای قطعی به کرونا جان باخت و موردی از فوتی‌های مشکوک به کرونا گزارش نشده است.

منبع: imna-576114

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین