صادرات فولاد چین در سال جاری افزایش می‌یابد

صادرات فولاد چین در سال جاری افزایش می‌یابد

صادرات فولاد چین در سال جاری افزایش می‌یابد
29 اردیبهشت 1401, 12:30 / کد خبر:785197
با توجه به اختلال ایجاد شده در بخش عرضه بازار جهانی فولاد پس از جنگ روسیه و اوکراین، انتظار می رود صادرات فولاد چین سال جاری میلادی افزایش یابد چرا که تقاضای جهانی فولاد بالا خواهد ماند.

به گزارش ایراسین به نقل از پایگاه فولاد ایران، Steel mint گزارش داد با توجه به اختلال ایجاد شده در بخش عرضه بازار جهانی فولاد پس از جنگ روسیه و اوکراین، انتظار می رود صادرات فولاد چین سال جاری میلادی افزایش یابد چرا که تقاضای جهانی فولاد بالا خواهد ماند. حال دنیا نیاز دارد فولا چین این کمبود جهانی ار جبران کند و این بار تقاضاست که موجب می شود فولاد چین به سایر بازارها هجوم آورد نه فشار عرضه که قطعا رشد قیمت را به همراه خواهد داشت.

البته فعلا محدودیت های کنترل حمل و نقل ناشی از کرونا و قرنطینه ها به تجار اجازه نمی دهد باب میلشان صادرات داشته باشند.

از سوی دیگر، با عقب‌نشینی چین از کنترل‌های زیست‌محیطی، محدودیت‌های کمتر تامین برق و رکود اقتصادی، به نظر می‌رسد که دولت چین امسال مانند سال گذشته مانعی برای صادرات نخواهد داشت و همه اینها منجر به صادرات بیشتر فولاد چین در سال جاری می گردد.

چون تقاضای داخلی هم ضعیف است قطعا رشد صادرات بحران جدی در بازار داخلی ایجاد نمی کند. طبق گزارش ها، چین در سال ۲۰۲۱ معادل ۶۶.۹ میلیون تن محصولات فولادی صادر کرد که ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

منبع: irasin-25147

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین