مدارس غیردولتی از سال تحصیلی آینده درجه‌بندی می‌شوند

مدارس غیردولتی از سال تحصیلی آینده درجه‌بندی می‌شوند

مدارس غیردولتی از سال تحصیلی آینده درجه‌بندی می‌شوند
29 اردیبهشت 1401, 13:09 / کد خبر:785200
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: از سال تحصیلی آینده به سه درجه یک، دو و سه رتبه‌بندی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، احمد محمودزاده اظهار کرد: مدارس غیردولتی از سال تحصیلی آینده به سه درجه یک، دو و سه رتبه‌بندی می‌شوند و خانواده‌ها با مراجعه به سامانه mosharekatha.ir می‌توانند از رتبه هر مدرسه مطلع شوند و شهریه را متناسب با رتبه مدرسه پرداخت کنند.

وی ادامه داد: افزایش خودسرانه شهریه تخلف است، مدیران مدارس باید تا زمان اعلام شهریه مصوبه جدید برای پیش ثبت‌نام سال تحصیلی آینده طبق نرخ امسال از خانواده‌های دانش‌آموزان شهریه دریافت کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش، افزود: طبق توافق با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خانواده‌ها می‌توانند وام کمک هزینه شهریه تا سقف ۳۰ میلیون تومان دریافت کنند.

به گفته محمودزاده شهریه جدید آموزشگاه‌های زبان و کنکور هم ابلاغ شده و آن‌ها موظف هستند که نرخ شهریه را در معرض دید اولیای دانش‌آموزان قرار دهند.

به گزارش ایمنا، شهریه هر یک از دوره‌های تحصیلی توسط مؤسسان مدارس با توجه به الگوی تعیین شهریه پیشنهاد و پس از بررسی و تصویب در شورای تعیین شهریه شهرستان / منطقه / ناحیه به تأیید نهایی شورای نظارت استان می‌رسد و از طریق سامانه مربوطه ابلاغ می‌شود.

منبع: imna-576236

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین