ادامه جولان گرد و خاک در اصفهان / دما تغییری ندارد

ادامه جولان گرد و خاک در اصفهان / دما تغییری ندارد

ادامه جولان گرد و خاک در اصفهان / دما تغییری ندارد
29 اردیبهشت 1401, 13:37 / کد خبر:785205
اصفهان - کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: خیزش گرد و غبار در استان اصفهان تا روز شنبه برای استان اصفهان پیش بینی شده است.

حجت الله علی عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به بررسی آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان اظهار داشت: بررسی این نقشه‌ها بیانگر جوی نسبتاً پایدار در اواخر هفته جاری بر روی استان است

وی افزود:. بر این اساس در اکثر مناطق استان وضعیت جوی صاف تا کمی ابری و غبار صبحگاهی گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه مجدداً از روز شنبه جوی نسبتاً نا پایدار و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و نفوذ توده‌ی گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا در اکثر مناطق به ویژه نیمه شرقی پیش بینی می‌شود، افزود: ماندگاری شرایط غبارآلود طی امروز تا اوخر فردا در بیشتر مناطق استان به ویژه مناطق شمالی، شرقی و تا حدودی مرکز استان است.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان ادامه داد: به دلیل خیزش گرد و خاک طی دو روز گذشته، شرایط غبارآلود و ماندگاری این وضعیت را طی امروز تا اواخر وقت فردا در بیشتر مناطق استان به برای ویژه مناطق شمالی، شرقی و تا حدودی مناطق مرکزی استان پیش‌بینی می‌کنیم.

وی گفت: کماکان شاهد کاهش کیفیت هوا و دید در مناطق شرقی، شمالی و مرکزی هستیم، بنابراین توصیه می‌شود شهروندان به ویژه گروه‌های حساس، سالمندان و کودکان و بیماران قلبی و ریوی از حضور در فضای باز خودداری کنند.

علی عسگریان ادامه داد: شهروندان باید از فعالیت‌های فیزیکی بیرون از منزل خودداری کنند، به دلیل امکان اختلال در تردد جاده‌ای رانندگان احتیاط لازم را به عمل بیاورند.

وی در خصوص وضعیت دمایی در استان اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر ابراز داشت: در این بازه زمانی شرایط دمایی تغییر محسوسی را نخواهد داشت.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه کمینه دما هم در مناطق مرکزی یک تا دو درجه کاهش دارد دمای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین ساعات به ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد رسید، گفت: همچنین در این بازه زمانی اصفهان و چوپانان با دمای ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین و بویین میاندشت با دمای ۶ درجه سانتی گراد بالای صفر خنک‌ترین نقطه استان پیش بینی شده است.

منبع: mehrnews-5494097

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین