جولان گردوخاک در نقاط مختلف کشور/کاهش دما تا ۱۰درجه‌ در برخی مناطق

جولان گردوخاک در نقاط مختلف کشور/کاهش دما تا ۱۰درجه‌ در برخی مناطق

جولان گردوخاک در نقاط مختلف کشور/کاهش دما تا ۱۰درجه‌ در برخی مناطق
29 اردیبهشت 1401, 13:54 / کد خبر:785207
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش دمای هشت تا ۱۰درجه‌ای در برخی نقاط کشور و خیزش گردوخاک تا پنج روز آینده خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، «صادق ضیاییان» با اشاره به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهار کرد: امروز (بیست‌ونهم اردیبهشت‌ماه) در خراسان‌شمالی، نیمه شمالی خراسان‌رضوی، ارتفاعات البرز شرقی و به‌صورت پراکنده در اردبیل و آذربایجان‌شرقی رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جمعه (۳۰ اردیبهشت) در سواحل دریای خزر و شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود. این شرایط شنبه (۳۱ اردیبهشت) برای سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی پیش‌بینی می‌شود. روز شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و یکشنبه (یکم خرداد) در نواحی شرق و شمال شرق کاهش محسوس دما بین هشت تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تاکید کرد: اوایل وقت امروز (۲۹ اردیبهشت) در دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در بخش‌هایی از جنوب، شرق و شمال شرق وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود. این شرایط جمعه (۳۰ اردیبهشت) در جنوب و شمال غرب و شنبه (۳۱ اردیبهشت) علاوه بر این نواحی در بخش‌هایی از غرب دامنه‌های جنوبی البرز، به‌تدریج مرکز، شرق و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. از اواخر وقت جمعه (۳۰ اردیبهشت) و طی روز شنبه (۳۱ اردیبهشت) نفوذ گردوخاک از کشورهای همسایه غربی به مناطق غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: از امروز تا یکشنبه (یکم خرداد) نواحی شرقی و مرکزی خلیج‌فارس مواج خواهد بود همچنین طی روزهای جمعه و شنبه (۳۰ و ۳۱ اردیبهشت) دریای خزر و شنبه تا دوشنبه (۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد) غرب خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.

ضیاییان درخصوص وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳۰ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (۳۱ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ اردیبهشت) اهواز با دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: imna-576176

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین