برنامه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه تا مرحله جهانی شدن، پیش رود

برنامه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه تا مرحله جهانی شدن، پیش رود

برنامه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه تا مرحله جهانی شدن، پیش رود
31 اردیبهشت 1401, 12:15 / کد خبر:785283
رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست کارگروه کنترل مدیریت فولاد مبارکه گفت:برنامه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه تا مرحله جهانی شدن، همچنان پرفروغ پیش رود.

به گزارش ایراسین، وجیه ا... جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست کارگروه کنترل مدیریت شرکت فولاد مبارکه گفت: برنامه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه تا مرحله جهانی شدن، همچنان پر فروغ پیش رود.

وی ضمن تشکر از ارائه گزارش مثبت شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: تحقق چشم انداز این شرکت تا ۱۴۱۰ مبنی بر اجرای طرح‌های توسعه ای با نگاه جدید به تامین زنجیره بالادستی و پایین دستی، (۸ میلیارد یورو و ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه)، با مدیریت مناسب امکان پذیر است.

وجیه ا... جعفری ادامه داد: توسعه شرکت فولاد مبارکه، یک دغدغه ملی است و ایمیدرو همه تلاش خود را برای فراهم ساختن بستر این روند اعم از تامین مواد اولیه، زیرساخت ها، رفع موانع انتقال آب خلیج فارس، نوسازی و فناوری و … به کار می گیرد.

هدایت سودها به سمت افزایش سرمایه شرکت با هدف اجرای طرح های توسعه

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه برنامه افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه برای توسعه، اقدامی مناسب است، تصریح کرد: نگاه ایمیدرو به موضوع سود به عنوان سهامدار، این است که این سازمان هیچ سودی درخواست نمی کند و تمایل دارد این سود، به افزایش سرمایه شرکت اختصاص یابد چرا که معتقدیم این اقدام به نفع شرکت، اجرای طرح‌ها و در کل، به نفع کشور است.

وی افزود: امیدواریم برنامه تقسیم سود سهامداران به برنامه افزایش سرمایه تغییر یابد تا شرکت فولاد مبارکه بتواند همزمان با اجرای طرح‌ها، زیرساخت های مورد نیاز را هم به نحو مطلوب تامین کند.

۳۰ رکورد جدید تولید فولاد مبارکه در فروردین

یاسر طیب نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه در نشست یادشده با اشاره به اینکه این شرکت در فروردین امسال ۳۰ رکورد جدید در تولید محصولات به ثبت رسانده است، گفت: این رکوردها در اردیبهشت هم ادامه دارد و برنامه ما این است که ثبت رکوردهای تولید، به صورت منظم و پیوسته رخ دهد.

وی ادامه داد: قبلا رکوردهای تولید در بخش های فولادسازی، نورد گرم و آهن اسفنجی حدود یک‌هزار تن بوده اما این رقم اکنون به ۳۰ هزار تن رسیده است. مدیر عامل فولاد مبارکه تصریح کرد: به رغم کاهش صادرات، اجازه ندادیم محصولات گرم، سرد و پوشش دار با افزایش قیمت مواجه شود.

برنامه‌های حوزه زیست بوم شرکت فولاد مبارکه

طیب نیا با اشاره به برنامه های این شرکت در حوزه فناوری نوین گفت: ایجاد مرکز زیست بوم نوآوری در سال گذشته، افزایش ۶۰۰ درصدی خدمات شرکت های دانش بنیان به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان و هدف گذاری برای ایجاد اشتغال ۲ هزار نفر در این حوزه و نیز اجرای ۵۹ طرح تحول دیجیتال با پیشرفت حدود ۱۹.۳ درصد، از جمله این اقدامات است.

اجرای ۱۲۵۰ طرح تحقیقاتی در فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: تاکنون ۱۲۵۰ طرح تحقیقاتی با بیش از ۱۲۰ مرکز تحقیقاتی انجام شده و امیدواریم در سال ۱۴۰۴ یک جهش در تحقیق و توسعه داشته باشیم.

محمدیاسر طیب نیا ادامه داد: طی سال های ۹۹ و ۱۴۰۰، تعداد ۱۵۵۱ قطعه و تجهیز بومی سازی شده و برنامه بومی‌سازی امسال نیز ۱۶۰۰ قطعه و تجهیز است. به گفته وی، اکنون بیش از ۹۰ درصد قطعات، بومی سازی شده و حدود ۸۷۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی شده است.

وی یا با اشاره به برنامه تولید شرکت فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۱ گفت: طی سال جاری، برنامه تولید گندله از ۶.۷۰۹ میلیون سال ۱۴۰۰ به ۷.۲۰۰ میلیون تن، آهن اسفنجی از ۷.۳۰۲ میلیون به ۷.۹۳۰ میلیون تن، تختال از ۷.۸۹۷ میلیون تن به ۸.۴۲۰ میلیون تن، نورد گرم از ۶.۱۵۴ میلیون به ۶.۵۰۰ میلیون تن و نورد سرد از ۱.۶۰۲ میلیون به ۱.۶۰۰ میلیون تن است.

مدیرعامل فولاد مبارکه در پایان افزود: در حال حاضر، خاکبرداری طرح نورد گرم ۲ انجام شده است.

منبع: irasin-25186

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱، شماره 4390 ؛ 14 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۴تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین