ثبت رکورد ۱۵ ساعته تخلیه و شارژ مخازن کاتالیست‌های سولفورزدایی احیا مستقیم فولاد سبا

ثبت رکورد ۱۵ ساعته تخلیه و شارژ مخازن کاتالیست‌های سولفورزدایی احیا مستقیم فولاد سبا

ثبت رکورد ۱۵ ساعته تخلیه و شارژ مخازن کاتالیست‌های سولفورزدایی احیا مستقیم فولاد سبا
31 اردیبهشت 1401, 13:37 / کد خبر:785295
کارشناس فرایند واحد آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا گفت: با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان، برای نخستین بار رکورد ۱۵ساعته تخلیه و شارژ مخازن کاتالیست‌های سولفورزدایی در واحد احیا مستقیم فولاد سبا ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایراسین، سعید مرادی کارشناس فرایند واحد آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا اظهار کرد: کاتالیست‌ها یا جاذب‌های سولفورزدایی با جذب گاز سولفور از گاز خوراک ریفرمر و افزایش ظرفیت ریفرمر، نقش بسیار مهمی در افزایش درصد تولید آهن اسفنجی در مدول‌های احیا مستقیم دارند؛ بنابراین زمان تخلیه کاتالیست‌های مستعمل و شارژ کاتالیست‌های نو و بازگشت سریع آن‌ها به مدار تولید، اهمیت زیادی در تحقق اهداف و برنامه‌های تولید دارد.

وی از ثبت رکورد ۱۵ساعته تخلیه و شارژ مخازن کاتالیست‌های سولفورزدایی احیا مستقیم فولاد سبا خبر داد و افزود: این دستاورد ارزشمند با برنامه‌ریزی دقیق، آماده‌به‌کاری تجهیزات ساخت داخل، هماهنگی منسجم تیم‌های فنی تولید، تعمیرات و پشتیبانی در احیا مستقیم مجتمع فولاد سبا و شرکت دانش‌بنیان «زاگرس‌صنعت آرکا» به‌عنوان پیمانکار تخلیه و شارژ، برای نخستین بار طی مدت‌زمان ۱۵ ساعت از هر ۲ مخزن ۶۰ تنی (مجموعا ۱۲۰ تن)، کاتالیست‌ها و گوی‌های سرامیکی مستعمل تخلیه و بسته‌بندی شده و کاتالیست‌ها و گوی‌های سرامیکی نو، شارژ و جایگزین گردید. این در حالی است که متوسط زمان تخلیه و شارژ این مخازن در جهان حدود ۳ تا ۵ روز است.

کارشناس فرایند واحد آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد که برای ثبت این رکورد ارزشمند از زحمات تیم‌های مذکور، حمایت‌های تیم مدیریت شرکت و همه کارکنان سهیم در ثبت این رکورد و شرکت دانش‌بنیان «زاگرس صنعت آرکا» که تمام همت خود را برای رسیدن به این موفقیت به کار گرفت، صمیمانه تشکر و قدردانی کنم. امیدوارم در تمامی عرصه‌های تعمیرات با تلاش بیشتر و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، شاهد کاهش بیشتر زمان‌های تعمیرات و اورهال‌های طولانی‌مدت باشیم.

منبع: irasin-25200

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین