چتر حمایت بیمه سلامت اصفهان بر سر زوج‌های نابارور

چتر حمایت بیمه سلامت اصفهان بر سر زوج‌های نابارور

چتر حمایت بیمه سلامت اصفهان بر سر زوج‌های نابارور
1 خرداد 1401, 17:10 / کد خبر:785378
مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان گفت: بیمه سلامت اصفهان همگام با کشور از روند درمانی تمام زوج‌های نابارور به شکل جدی حمایت می کند و زوجین در این ارتباط نگرانی نداشته باشند.

به گزارش خبرآنلاین اصفهان، محمدحسین صفاری، اظهار کرد: دولت سیزدهم با رویکرد خدمت رسانی به مردم و گسترش عدالت روی کار آمده و سازمان بیمه سلامت نیز با تحت پوشش قرار دادن نیمی از جمعیت کشور و با اهداف بلندی چون عدالت محوری، ارتقای سطح کیفیت ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیماران ، تحقق سازمان الکترونیک و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده نقش بسزایی در نظام سلامت کشور دارد.

وی ادامه داد: از مهمترین دستاوردهای نظام سلامت کشور می توان به پوشش همگانی سلامت و ارائه بیمه سلامت رایگان به حدود ۶ میلیون نفر از اقشار ضعیف و کم برخوردار کشور، اجرای طرح پزشک خانواده شهری و ارائه خدمات درمانی بیمه شدگان سلامت همگانی از طریق پزشکان خصوصی مطب دار و پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی ناباروری تا سقف ۹۰ درصد هزینه ها به منظور حمایت از زوجهای نابارور، اجرای سیاستهای جمعیتی مقام معظم رهبری و افزایش نرخ جمعیت کشور اشاره کرد.

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان گفت: سازمان بیمه سلامت همگام با تلاشگران عرصه سلامت کشور در راستای توسعه خدمات بهداشتی درمانی و تحقق عدالت در دریافت خدمات درمانی گام برداشته و با بیمه نمودن رایگان ۶ میلیون نفر از هموطنان فاقد بیمه که در دهک های درآمدی پایین قرار دارند، کمک قابل توجهی به کاهش پرداخت از جیب مردم نموده است. در استان اصفهان ۱۷۰ هزارنفر در قالب دهک‌های کم برخوردار زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

استقرار پزشک خانواده شهری و سیستم ارجاع الکترونیک

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات موثر دولت سیزدهم در مدت کوتاه عمر خود، استقرار پزشک خانواده شهری و سیستم ارجاع الکترونیک است. این سازمان با توجه به تبصره ۱۷ قانون بودجه و با هدف یکسان سازی ارائه خدمات و گسترش نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی، طرح پزشک خانواده شهری را از دی ماه سال قبل در دستور کار قرار داده و هم اکنون تمامی بیمه شدگان که به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفتند و با پرداخت حداقل ویزیت از خدمات پزشک خانواده در بخش خصوصی استفاده می کنند.

عضو قرارگاه جوانی جمعیت همچنین به قانون جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: با در دستور کار قرار گرفتن اجرای این قانون توسط دولت سیزدهم، به منظور دسترسی عادلانه به خدمات درمانی ناباروری چتر حمایت بیمه سلامت بر سر زوج های نابارور گسترده شد.

صفاری افزود: با تحت پوشش درآوردن ۱۰ مورد از خدمات درمانی تخصصی ناباروری و پرداخت هزینه های خدمات درمانی ناباروری تا سقف ۹۰ درصد، علاوه بر حفظ و رشد سلامتی خانواده و سلامت مادر و کودک ، تامین سلامت نوجوانان و جوانان نیز محقق می شود.

وی در ارتباط اجرای طرح نسخه الکترونیک در کشور نیز گفت: سازمان بیمه سلامت همگام با حرکت نظام‌های جهانی سلامت به سمت الکترونیک و تحقق دولت الکترونیک تمام توان خود را جهت استقرار سازمان الکترونیک سلامت متمرکز نموده و در حال حاضر ۱۰۰ درصد نسخه های این سازمان به صورت الکترونیک پذیرش و رسیدگی می شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان تصریح کرد: نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک بخشی از پرونده الکترونیک سلامت است که نیاز هست در کنار تکمیل سامانه های نسخه نویسی بحث پرونده سلامت بیماران و همچنین امضاء الکترونیک پزشکان نیز در نظر گرفته شود و با اجرای کامل نسخه الکترونیک بتوانیم سرعت، دقت و کیفیت ارائه خدمات را در درمان افزایش و از درمان القایی پیشگیری کنیم تا منجر به ارتباط بهتر در حوزه درمان بین پزشک، داروساز، بیمار و سازمان‌های بیمه‌گر و بیمه های تکمیلی شود.

منبع: khabaronline-1633506

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین