تصویب لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده

تصویب لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده

تصویب لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده
1 خرداد 1401, 21:45 / کد خبر:785384
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه در بافت فرسوده با دو تأکید به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی صالحی امروز _ یکم خردادماه_ در گفت‌وگوی خبری پس از چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، اظهار کرد: جلسه امروز مقارن با ایام سال روز آزادسازی خرمشهر بود، به همین مناسبت در خدمت سردار کریم نصر اصفهانی از دلاوران اصفهانی حاضر در عملیات بیت‌المقدس و نماینده ادوار شورای اسلامی شهر و شنوای گفتار ارزشمند و تجارب وی به عنوان یکی از سرمایه‌های هشت سال دفاع مقدس بودیم.

وی با بیان اینکه در ادامه جلسه امروز، لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه در بافت فرسوده مطرح شد، ادامه داد: این لایحه پس از جمع بندی نظرات با دو تاکید به تصویب رسید؛ نخست اینکه شهرداری پیگیر سهم ۵۰ درصدی دولت در رابطه با اعطای تخفیف به پروانه‌های این محدوده در شهر باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تأکید دوم این بود که این طرح تا پایان سال ۱۴۰۲ به مدت دو سال اجرایی خواهد شد تا تمام شهروندانی که در این محدوده شهری برنامه‌ای برای دریافت پروانه نوسازی دارند از عوائد این طرح بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: در ادامه لایحه مساعدت به خیریه امام سجاد (ع) با هدف تکمیل درمانگاه امام موسی صدر در خیابان شهید فروغی مطرح شد. با توجه به نیت وافقان و توضیحات، این درخواست در جهت تکمیل درمانگاه به تصویب رسید و شاهد تکمیل فرآیند ساختمانی درمانگاه و وقف آن خواهیم بود.

صالحی با اشاره به لایحه دو فوریتی شهرداری در رابطه با تجمیع برداشت از برخی حساب‌های شهرداری از جمله حساب پارکینگ به مدت سه ماه، گفت: این لایحه برای استفاده بهتر از نقدینگی موجود در این حساب‌ها به منظور تأمین مصالح ساختمانی از جمله میلگرد، قیر و سیمان و همچنین پرداخت برخی از دیون با توجه به مهلت سه ماهه و شرایط اقتصادی و لزوم استفاده از نقدینگی موجود در شهرداری مطرح شد و شورا با دو فوریت آن موافقت کرد و این لایحه به تصویب رسید. بر این اساس به مدت سه ماه از جریان نقدینگی استفاده و سپس به حساب‌های مذکور برمی‌گردد.

وی با اشاره به لایحه توافق واگذاری بخشی از یک ملک در تعریض خیابان روشن‌دشت، گفت: این لایحه به تصویب اعضا رسید، ضمن اینکه درباره یک مورد آزادسازی در حلقه چهارم ترافیکی نیز لایحه دیگری مصوب شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز لایحه قرارداد تکمیل قرارداد مشاوره نظارت عالیه و کارگاهی مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان مطرح شد، قرارداد برخی از مشاوران نیاز به تمدید داشت، همچنین معوقاتی از ماه‌های قبل وجود داشت که با توجه به توضیحات ارائه شده اعضای شورای اسلامی شهر با این لایحه موافقت کردند و آن را به تصویب رساندند.

وی افزود: امروز طرح دریافت مبالغی برای ردیف مجزا به منظور نوسازی اتوبوسرانی در صحن امروز مطرح شد که به تصویب نرسید.‌

منبع: imna-576974

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین