یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردستان زیر کشت گندم است

یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردستان زیر کشت گندم است

یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردستان زیر کشت گندم است
3 خرداد 1401, 16:23 / کد خبر:785499
اردستان-رئیس اداره تعاون روستایی اردستان گفت: در سال جاری یک هزار هکتار از اراضی شهرستان اردستان زیر کشت گندم رفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار اردستان، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری و رئیس اداره تعاون روستایی ظهر سه‌شنبه در ارتباط با طرح خرید تضمینی گندم از شرکت تعاونی مرتبط در اردستان بازدید کرده و از نزدیک در جریان مسائل مربوط به کشت و خرید گندم قرار گرفتند.

علی اکبر صالح در حاشیه بازدید از شرکت تعاونی مهاباد اظهار داشت: شهرستان اردستان از شهرهای گرمسیر استان اصفهان است که هرساله اولین برداشت گندم از این شهرستان آغاز می‌شود.

رئیس اداره تعاون روستایی اردستان با اشاره به وجود حدود ۲۵ هکتار اراضی کشاورزی در این شهرستان، افزود: در سال جاری هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم رفته است که کشاورزان با توجه به حمایت‌های کارشناسان جهاد کشاورزی به کشت و برداشت این محصول می‌پردازند.

وی یادآور شد: برداشت گندم از اوایل خرداد ماه شروع شده و تنها ایستگاه خرید تضمینی گندم در شهرستان، همین شرکت تعاونی است که تاکنون هزار و ۱۸ تن گندم خریداری شده و پیش‌بینی می‌شود که تا حدود دو هزار تن خریداری شود.

صالح تصریح کرد: برای تشویق کشاورزان به کشت گندم مبلغ خرید، کیلویی یک هزار تومان در نظرگرفته شده که با مبلغ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان خرید گندم جمعاً به مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان خرید تضمینی گندم است.

رئیس اداره تعاون روستایی اردستان تاکید کرد: برای اینکه در بحث خرید تضمینی گندم موارد قاچاق و دلال ایجاد نشود جهاد کشاورزی و اداره تعاون روستایی همکاری لازم انجام داده‌اند همچنین نیروی انتظامی و دیگر ارگان‌ها نیز در این خصوص اقدام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با رطوبت و کیل گیری گندم، این شرکت آمادگی لازم برای همکاری با کشاورزان را دارد.

منبع: mehrnews-5498369

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین