نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تدوین می‌شود

نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تدوین می‌شود

نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تدوین می‌شود
3 خرداد 1401, 17:50 / کد خبر:785506
اصفهان- مدیرکل پژوهش وزارت نفت گفت: نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تا مهر ماه سال جاری تدوین می‌شود.

مهدی احمد خان بیگی در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه نفت و گاز شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از بهمن ماه سال گذشته که وزیر نفت سند جهت‌گیری های کلان پژوهش، فناوری و تجاری سازی وزارت نفت را ابلاغ کردند بر اساس آن چهار شرکت دانش بنیان ما فرصت یافتند که اولویت‌های خود را اعلام کنند.

وی افزود: بر این اساس درخت فناوری مجموعه وزارت نفت تا پایان خردادماه رونمایی خواهد شد و تا مهرماه سال جاری نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت استخراج می‌شود.

مدیرکل پژوهش وزارت نفت ابراز داشت: نقشه راه توسعه فناوری، دقیق مشخص می‌کند که کدام طرح‌ها ذیل فناوری‌ها انجام شود.

خان بیگی با بیان اینکه نقشه راه توسعه فناوری نیازهای کنونی را پوشش داده و با آینده پژوهی نیازهای آتی را در بر می‌گیرد، افزود: در این نقشه بر اساس سطح آمادگی فناوری استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها (TRL) شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌ها و سازندگان تجهیزات مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه همه نیازهای صنعت نفت تا مهر ماه مشخص می‌شود، اضافه کرد: سامانه‌ای نیز در حال طراحی است که نیمه دوم سال آماده می‌شود که در آن افق و عناوین پروژه‌ها، نیازمندی‌ها با ظرفیت دانش بنیان تخصصی انجام می‌شود.

مدیرکل پژوهش وزارت نفت خاطرنشان کرد: برای ایجاد تعامل بین پارک نوآوری وزارت نفت در تهران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تلاش می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت و هیئت همراه در سفری یک روزه به اصفهان صبح امروز از شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان و تعدادی از شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه نفت و گاز بازدید کردند.

۶۱۲ واحد فناور در شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان مستقر است که از این تعداد ۹۰ شرکت تخصصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارند.

منبع: mehrnews-5498545

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین