هیئات مذهبی اصفهان در محرم و صفر امسال تقویت شوند

هیئات مذهبی اصفهان در محرم و صفر امسال تقویت شوند

هیئات مذهبی اصفهان در محرم و صفر امسال تقویت شوند
3 خرداد 1401, 19:55 / کد خبر:785509
اصفهان – معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری اصفهان گفت: ضروری است که هیئات مذهبی اصفهان در محرم و سفر امسال با توجه به کاهش ابتلاء به کرونا و افزایش برنامه‌ها افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا جان نثاری بعد از ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی و ارائه برنامه‌های راهبردی رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به جایگاه برگزاری‌های مراسم عزاداری در ماه‌های محرم و صفر اظهار داشت: به همین منظور همه رؤسای دستگاه‌ها و فرمانداران در شهرستان‌های استان باید امکاناتی را که می‌تواند در ماه‌های محرم و صفر در اختیار هیئات مذهبی و برنامه‌های عزاداری قرار دهند این مهم را انجام دهند و با هیئات مذهبی و ادارات تبلیغات شهرستان‌ها همکاری لازم را انجام دهند.

وی بر لزوم توجه به معنویت و برگزاری مراسم‌های مذهبی پس از دوران کرونا و کمرنگ شدن برنامه‌های مختلف و معنوی مذهبی به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این ایام اشاره کرد و گفت: جامعه کنونی ما به بالا رفتن معنویت و توجه به مراسم‌های مذهبی نیاز دارد، بنابراین همه مسئولان باید دست به دست هم دهند تا این اتفاق مبارک و پر خیر و برکت و برگزاری جلسات عزاداری امام حسین به بهترین نحو و باشکوه برگزار شود.

مردم نگران تأمین مواد غذایی نباشند

معاون سیاسی استاندار اصفهان به وضعیت کنونی بازار و تغییرات اقتصادی و معیشتی و تصمیمات دولت اشاره کرد و افزود: با توجه به اقدامات برنامه ریزی شده و هدفمند در خصوص توزیع عادلانه برخی اقلام خوراکی بین شهروندان هیچ نگرانی برای کمبود مایحتاج زندگی وجود ندارد و همه دستگاه‌ها و مسئولان در تلاش هستند که بتوانند توزیع عادلانه و مناسبی را در خصوص تأمین مایحتاج لازم مردم انجام دهد.

وی به کشفیات دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در خصوص احتکار مواد غذایی اشاره کرد و گفت: با کمک مردم و اطلاعاتی که آنها در اختیار مسئولان قرار داده‌اند به انبارهای احتکار مواد غذایی دست پیدا کرده‌ایم که هرکدام می‌تواند چندین ماه مایحتاج مردم را تأمین کند.

جان نثاری ادامه داد: محتکران از خدا بی خبر برای در مضیقه قرار دادن مردم نسبت به تهیه این اقلام اقدامات ناجوانمردانه ای را انجام داده‌اند که با اقدامات امنیتی و انتظامی حرکت تخریب گرانه آنها خنثی شده است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

منبع: mehrnews-5498667

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین