اصفهان سرمایه‌پذیرتر شده است/ لزوم رفع مشکلات زیربنایی در محلات

اصفهان سرمایه‌پذیرتر شده است/ لزوم رفع مشکلات زیربنایی در محلات

اصفهان سرمایه‌پذیرتر شده است/ لزوم رفع مشکلات زیربنایی در محلات
2 تیر 1401, 10:04 / کد خبر:787114
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رسانه‌ها می‌توانند در عرصه جذب سرمایه‌گذار در بخش نرم‌افزاری کمک حال شهر باشند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، فرزانه کلاهدوزان در جلسه هم‌اندیشی هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر با مدیران رسانه‌های شهر اصفهان با موضوع «مسائل شهری و نقش رسانه‌ها در جلب مشارکت مردم در اداره شهر»، اظهار کرد: پارادایمی به نام سرمایه‌گریزی در اصفهان در اذهان نقش بسته است که برخی نیز به آن دامن می‌زنند.

وی افزود: اصفهان نسبت به گذشته سرمایه‌پذیرتر شده است، به طوری که مصادیق مختلفی از جلب سرمایه در حال رقم خوردن است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تصریح کرد: امروز سرمایه‌پذیری تنها به ساخت‌وساز ساختمان نیست، چه بسا که شاهد ورود سرمایه‌گذاران در عرصه نرم‌افزاری، تکنولوژی و دانش‌بنیان هستیم؛ به طوری که امروز ۲۵ درصد از شرکت‌های ساخت تجهیزات پزشکی در اصفهان مستقر است.

وی خاطرنشان کرد: امروز رسانه‌ها می‌توانند در عرصه جذب سرمایه‌گذار در بخش نرم‌افزاری کمک حال شهر باشند. شاید یکی از دلایلی که اتفاقات بزرگ اصفهان، رسانه‌ای نمی‌شود به اخلاق مردم اصفهان بازمی‌گردد که تا یک کار به نتیجه مطلوب نرسد، آن را رسانه‌ای نمی‌کنند.

کلاهدوزان با اشاره به فعالیت مطلوب استارت‌آپ‌ها در اصفهان گفت: اصفهان ظرفیت‌های علمی بی‌نظیری دارد و در واقع کریدور علم و فناوری است که باید در این عرصه بیشتر کار رسانه‌ای انجام شود.

وی اضافه کرد: امروز مسئله محله‌محوری محدود به حضور در محله و رویدادمحوری نیست، بلکه احصای مشکلات و آسیب‌های محلات و رفع زیربنایی چالش‌ها در حال رقم خوردن است.‌

منبع: imna-583599

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین