امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت ریوتینتو برای تولید فولاد بدون کربن

امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت ریوتینتو برای تولید فولاد بدون کربن

امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت ریوتینتو برای تولید فولاد بدون کربن
2 تیر 1401, 10:40 / کد خبر:787119
شرکت معدنی ریوتینتو تفاهم نامه همکاری را در جهت مطالعه تولید فولاد بدون کربن امضا کرد. برنامه این غول معدنی، با استفاده از هیدروژن سبز آغاز خواهد شد.

به گزارش ایراسین شرکت معدنی ریوتینتو برای مطالعه تولید فولاد بدون کربن تفاهم نامه همکاری را با گروه سالزگیتر Salzgitter آلمان امضا کرد. بر اساس این تفاهم نامه همکاری محصولات تولیدی شرکت ریوتینتو در استرالیا و کانادا توسط این گروه از نظر میزان بهینه سازی در فرآیند تولید فولاد سبز در آلمان مورد بررسی قرار می گیرند.

طی این مطالعه گندله، کلوخه و ریزدانه های ریوتینتو در تولید فولاد به روش احیای مستقیم با استفاده از هیدروژن مورد بررسی قرار خواهند گرفت. همچنین این دو شرکت، امکان صدور گواهینامه استاندارد انتشارگازهای گلخانه ای در سرتاسر زنجیره ارزش فولاد را مورد بررسی قرار خواهند داد.

تمرکز این همکاری بر استفاده از محصولات ریوتینتو در برنامه سالزگیتر برای تولید فولاد کم کربن خواهد بود که در نهایت تولید فولاد بدون کربن را مورد هدف قرار می دهد. این هدف گام به گام و با استفاده از هیدروژن سبز در سال ۲۰۲۵ میلادی آغاز خواهد شد.

مدیر بازرگانی ریو تینتو، آلف باریوس Alf Barrios در خصوص این همکاری اعلام کرد: ما از فرصت همکاری با گروه سالزگیتر در تسریع تولید فولاد سبز با رعایت تعهد خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سراسر زنجیره ارزش فولاد استقبال خواهیم کرد.

ریوتینتو متعهد شده است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی انتشار گازهای گلخانه ای خود را به صفر برساند. همچنین کاهش۵۰ درصدی(نسبت به میزان انتشار در سال۲۰۱۸) تا سال ۲۰۳۰ میلادی را در برنامه خود دارد.

منبع: irasin-26206

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین