تشکیل اولین نشست کمیته راهبری تحقق‌پذیری طرح ناژوان

تشکیل اولین نشست کمیته راهبری تحقق‌پذیری طرح ناژوان

تشکیل اولین نشست کمیته راهبری تحقق‌پذیری طرح ناژوان
2 تیر 1401, 12:31 / کد خبر:787125
مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: بعد از ابلاغ طرح اراضی کشاورزی ناژوان توسط شورای عالی معماری و شهرسازی اولین جلسه کمیته راهبری تحقق‌پذیری ناژوان برگزار شد.

مهدی قائلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در کمیته راهبری تحقق‌پذیری ناژوان که به میزبانی مدیریت طرح ساماندهی ناژوان برگزار شد، معاون عمرانی استاندار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار اصفهان و مدیران کل اداره راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، حفاظت محیط زیست استان، مدیر کل توسعه شهری استانداری و معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان حضور داشتند.

وی ادامه داد: با نظر مساعد اعضای این نشست رئیس و اعضای کارگروه‌های تخصصی کمیته راهبری با نگاه به طرح ابلاغی مشخص شدند و مقرر شد تا نشست‌های این کمیته به صورت مستمر و فصلی تشکیل شود.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان افزود: بنا به پیشنهاد شهردار اصفهان مقرر شد در برخی از کارگروه‌های تخصصی بنا به موضوع‌های قابل بحث از ظرفیت حضور معتمدان و موثران مردمی (اجتماعی) نیز استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه امید است گره‌گشایی از موانع و مشکلات زیر ساختی ناژوان در این کمیته شکل گیرد، افزود: عمده تمرکز این نشست بر روی رفع مشکل شهروندان ساکن در محدوده ناژوان و محله جلالان بود که سال‌ها است علی رغم فرسوده بودن ساخت منازل، با محدودیت تعمیرات و بازسازی منازل خود روبه‌رو هستند.

قائلی با بیان اینکه نزدیک به ۸۰۰ واحد مسکونی در محدوده طرح ناژوان قرار دارد، که به دلیل کاربری تعریف شده در طرح ابلاغی اراضی کشاورزی اعلام شده است و امکان بهره‌برداری مسکونی از آنها میسر نیست، تصریح کرد: در این نشست مقرر شد تا طی یک هفته ضمن تشکیل جلسه‌ای با محوریت اداره کل راه و شهرسازی و با حضور نمایندگانی از استانداری و شهرداری نسبت به ارائه راه حل برون رفت این بخش در قالب بسته پیشنهادی طرح جامع اقتصادی و اجتماعی مربوطه اقدام و جهت طرح در نشست آتی کمیته راهبری ارائه شود.

وی گفت: در این نشست مقرر شد با محوریت معاونت شهرسازی شهرداری اصفهان، نقشه مکان‌مندی از کل محدوده ناژوان تهیه شود تا در مسیر تحول محدوده ناژوان و اجرای طرح‌های مد نظر در عرصه از آن استفاده شود.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان خاطرنشان کرد: فارغ از جمع‌بندی خوب مصوبات این نشست، ماهیت تشکیل این جلسه که بعد از گذشت مدت‌ها از ایجاد مدیریت طرح ناژوان و در تراز مدیران کل استانی و شهری تشکیل شده است، نشان از عزم مدیریت شهری و استان برای رفع معضلات زیرساختی ناژوان دارد که امید است به همت مسئولان و همکاری مردم اجرایی شود و در آینده شاهد خبرهای خوب و افزایش رضایتمندی حاصل از این حرکت باشیم.

منبع: imna-583656

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین