جوادی حصار:مسئولان دچار سوءبرداشت شده‌اند؛ فکر می‌کنند اعتراضات به خاطر تحریکات خارجی است

رویداد۲۴ نوشت: محمدصادق جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی می‌گوید: مسئولان دچار سوءبرداشت شده‌اند و فکر می‌کنند بیان مشکلات مردم به خاطر تحریکات خارجی است اما اینگونه نیست زیرا زمان زیادی است که مردم مشکلاتشان را مطرح می‌کنند و کسی توجه نمی‌کند.

جوادی حصار:مسئولان دچار سوءبرداشت شده‌اند؛ فکر می‌کنند اعتراضات به خاطر تحریکات خارجی است

محمدصادق جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اصلاح‌طلب اعتمادملی در واکنش به فعالیت مجدد گشت‌های ارشاد و ارسال پیامک‌های هشدار برای بی‌حجابی به رویداد۲۴ می‌گوید: اینکه به تبعات و سود و زیان این رفتار تاچه اندازه فکر کرده‌اند را خدا می‌داند اما مجموعه این رفتارها را مثبت تلقی نمی‌کنم زیرا تبعات آن، ادامه ناهنجاری‌ها و کج‌اخلاقی‌هایی است که در گذشته نیز شاهد بودیم. اگر گشت ارشاد و حجاب اجباری وتحکم جواب داده بود، در این سال‌ها جواب می‌داد و دلیلی نداشت امر به معروف و نهی از منکر به زد و خورد خیابانی منجر شود.

جوادی حصار می‌گوید: مسئولان دچار سوءبرداشت شده‌اند و فکر می‌کنند بیان مشکلات مردم و اعتراضات به خاطر تحریکات خارجی است اما اینگونه نیست زیرا زمان زیادی است که مردم مشکلاتشان را مطرح می‌کنند و کسی توجه نمی‌کند؛ از جمله همین موضوع حجاب که به خاطر آن اصطکاک‌هایی میان افراد وجود داشت.

او می‌گوید: شما ببینید کسانی که متعهد به حجاب اسلامی هستند و افرادی که مقید به حجاب نیستند، در کنار هم و به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند و هیچ مشکلی هم وجود ندارد. حالا ممکن است برخی مواقع بحثی هم میانشان ایجاد شود، اما منجر به رفتارهای خشن و هنجارشکن نخواهد شد. به هرحال طبیعی است تا جامعه عادت کند و یک هنجاری را جایگزین هنجار دیگری کند، یک زمان تنش‌آلودی را سپری کند.

جوادی حصار معتقد است برگشتن به زمان قبل از این ماجراها خطاست و باید به شیوه معقول و منطقی، مسئله حجاب و قانون حجاب را در مجمع یا مجلس به نحوی مدیریت کنند که شبهه شکست جمهوری اسلامی هم ایجاد نشود و از سوی دیگر هم بر اساس قانون اساسی، آزادی‌های فردی به مردم داده شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: ما نمی‌توانیم به یک مسیحی بگوییم ملزم هستی حجاب را همچون مسلمانان رعایت کنی. همچنین نمی‌توانیم به یک مسلمان بگوییم آنطور که ما می‌گوییم حجاب داشته باشی. نه حجاب نشانه مسلمانی است نه بی‌حجابی نشانه کفر. به نظرم تاکیدهای بی‌مورد در این خصوص جز دامن زدن به شکاف‌های اجتماعی نتیجه دیگری نخواهد داشت  • فعال سیاسی اصلاح طلب : افراط‌ افراد کج‌اندیش عین جفا به ساحت امام رضا(ع) است / نمی‌شود در همه کشور آسان گیری باشد و در مشهد سخت گیری


۲۱۲۲۰

منبع: khabaronline-1714259

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار