همصدایی فرمانده ارشد ارتش و سردار سپاه +جزئیات

ایسنا نوشت: معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز شاهد مبارزه مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی هستیم؛ به گفته مقام معظم رهبری، ضربه‌ای که به رژیم صهیونیستی وارد شد، غیرقابل ترمیم است

همصدایی فرمانده ارشد ارتش و سردار سپاه  +جزئیات

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در میدان امام(ره) اصفهان، ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، اظهار کرد: معنی و مفهوم استکبار، به منزله خودبزرگ‌بینی، زیاده‌خواهی و نشناختن حد خود مقابل مردم و حتی خداوند است. سلطه‌جویی، بهره‌کشی از انسان‌ها، استعمار و استثمار معنی استکبار است که می‌تواند داخلی یا خارجی باشد. در تاریخ خوانده‌ایم که دیکتاتورهایی در داخل در پی سلطه‌جویی بوده‌اند، اما در جهان نیز ملت‌هایی در پی برتری و سلطه بر سایر ملت‌ها هستند.

وی افزود: اولین ویژگی‌ استکبار منفعت‌طلبی آن است؛ استکبار در گوشه و کنار جهان برای خود منافع نامشروع تعریف می‌کند و در پی آن منافع نامشروع که حق ملت‌های دیگر است، در هزاران کیلومتر دورتر حضور فیزیکی پیدا کرده، ملت‌ها را کشته و سرزمین‌ها را نابود می‌کند، در حالی‌که نفت و منابع سرزمین مربوط به ملت‌ها است و ملت‌ها و دولت‌های دیگر حقی در آن ندارند.

پشت پرده لشکرکشی قدرت‌های دنیا به دریای مدیترانه به روایت سردار شکارچی /نماینده ولی فقیه در سپاه: آب، نفت و گاز را به روی اسرائیلی ها ببندید

سردار شریف: اسرائیلی‌ها، وحشی‌ها و کودن‌هایی هستند که به بیمارستان هم رحم نکردند /ضربه جبران ناپذیر امنیتی به اسرائیل به روایت وزیر کشور

قالیباف خطاب به مقامات آمریکا: شیطنت نکنید /شکست اسرائیل ترمیم ناپذیر است /نتانیاهو به ذلت خواهد افتاد

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ویژگی دوم استکبار، جهان‌خواری و سلطه‌طلبی بر ملت‌ها، علاوه بر حضور در سرزمین‌ آن‌ها و آن هم برای تسلط و هژمونی بر همه مردم و در اختیار گرفتن مناطق مهم، راهبردی و استراتژیک مثل راه‌های ارتباطی، اقتصادی و تنگه‌های مهم برای ثبات بخشیدن به برتری خود است. ویژگی‌ سوم استکبار جهانی، عقب نگه‌داشتن سایر ملت‌ها است؛ استکبار تلاش می‌کند از طریق تسلط بر منابع و منافع ملت‌ها، تعریف این منابع برای خود و ایجاد مانع به طرق مختلف، مانع پیشرفت دیگر ملت‌ها شود تا با عدم پیشرفت، ملت‌ها وادار به تبعیت از استکبار و رفتن در زیر سلطه او شوند، یعنی همان وضعیتی که کشور ما قبل از انقلاب داشت؛ در این مسیر، یکی از راه‌ها جذب نخبگان ملت‌ها است.

دریادار سیاری با اشاره به علت نامگذاری ۱۳ آبان به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار، گفت: سه اتفاق مهم از شروع نهضت انقلاب تاکنون در روز ۱۳ آبان افتاده است؛ اولین آن تبعید امام به ترکیه در ۱۳ آبان ۴۳ بعد از تصویب کاپیتولاسیون و اعتراض امام خمینی و موضع‌گیری ایشان بود. دومین اتفاق، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ و آن هم زمانی‌که از مدرسه بیرون آمده و علیه طاغوت شعار می‌دادند بود که مورد ضرب گلوله طاغوت قرار گرفتند و ۵۶ دانش‌آموز به خاک و خون کشیده شده و چند صد نفر نیز زخمی شدند. سومین اتفاق نیز، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۵۸ بود که امام(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.

وی افزود: در انقلاب اول ما با عوامل استکبار درگیر بودیم و در انقلاب دوم مستقیماً با استکبار درگیر شدیم و پوزه او را به خاک کشیدیم. بعد از انقلاب سفارتخانه‌ای که تعطیل شده بود، به جاسوسخانه تبدیل شده و مستقیماً علیه کشور اقدام می‌کرد. آمریکایی‌ها بعداً نیز برای نجات همان جاسوسان به صحرای طبس آمدند، اما با کمک خداوند در آنجا هم شکست خوردند. مقام معظم رهبری در این زمینه می‌فرمایند: استکبار دشمن ماست و برای ما منفعت ندارد. استکبارستیزی حراست از اعتقادهای ما است؛ ملت باید روحیه استکبارستیزی خود را حفظ کند و حرکت امروز در اصفهان و سراسر کشور، نشأت گرفته از روحیه استکبارستیزی مردم دارد، زیرا مردم این کشور زیر بار ظلم نمی‌روند.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: مقام معظم رهبری در جای دیگر می‌فرمایند: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، آنچه مشکلات کشور را حل خواهد کرد، روحیه و تفکر انقلابی به معنای توکل به خدا، اعتماد به درون، شجاعت اقدام و عمل، ابتکار و امید به آینده است، و با همین نگاه و تدابیر، روز ۱۳ آبان به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی انتخاب شده و مردم اصفهان و ایران، امروز نشان دادند که روحیه استکبارستیزی آن‌ها نه تنها افت نکرده، بلکه روزافزون شده است. ملت ایران، ملتی دارای آرمان، بصیرت و شجاعت است و برای حفظ تمامیت ارضی کشور مثل دوران دفاع مقدس که تنها ۲۴ هزار شهید از استان اصفهان تقدیم شد، امروز نیز برای حفظ دین و انقلاب و مبارزه با استعمار در مقابل استکبار جهانی خواهند ایستاد.

وی افزود: دانش‌آموزان امروز همچون زمان دفاع مقدس که در سراسر کشور ۳۶ هزار شهید تقدیم انقلاب کردند، از کشور دفاع خواهند کرد. مهم‌ترین سرمایه هر کشور، نیروی انسانی با دانش و مهارت، بصیرت، انقلابی، دانا و با انگیزه آن کشور است که آینده کشور را تامین می‌کند؛ امروز این جوانان ما هستند که با دانش، آگاهی و با بصیرت در این مسیر پر افتخار حرکت می‌کنند، این جوانان باید بدانند آینده از آن آنهاست، هدایت و اداره کشور توسط آنها انجام می‌شود و مقامات اول کشور از بین آنها انتخاب می‌شود و آنها هستند که نظام و تمامیت ارضی کشور را حفظ می‌کنند.

سیاری تأکید کرد: دانش‌آموز به‌عنوان سرمایه مهم و کیفی برای کشور مهم و با اهمیت هستند، لذا باید به توانمندی علمی آن‌ها افزود و به دانش و مهارت روز نیز مسلط شوند. دانش‌آموز امروز باید استکبار و سابقه آن را بررسی کند و اهداف و تاریخ انقلاب را بداند، به بیانیه گام دوم توجه کند، چرا که حرکت به سمت قله‌ها و جامه عمل پوشاندن به این بیانیه، توسط دانش‌آموزان و دانشجویان انجام می‌شود.

وی گفت: امروز شاهد مبارزه مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی هستیم؛ به گفته مقام معظم رهبری، ضربه‌ای که به رژیم صهیونیستی وارد شد، غیرقابل ترمیم است و همه این جنایات در این مدت به‌خاطر ترمیم و جبران این شکست بزرگ بوده است که البته غیرقابل ترمیم و جبران است. امروز اطمینان داریم که اگر از لحظه اول استکبار جهانی در صحنه حضور نداشت و حمایت همه‌جانبه مالی و تسلیحاتی از اسرائیل نمی‌کرد، قطعاً شکست بزرگ و واقعی نصیب اسرائیل شده بود. امروز وظیفه داریم به طرق مختلف از مقاومت فلسطین حمایت کنیم و امید داریم که هرچه سریع‌تر شاهد شکست و نابودی رژیم صهیونیستی باشیم.

داستان فلسطین فراتر از اشغال یک سرزمین است

در این راستا، سردار یدالله جوانی نیز در مصلی بیت المقدس اراک با اشاره به اینکه امروز، روز بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: آنچه امروز در شهر اراک شاهد بودیم، در تمامی ایران و شهرهای مختلف جلوه گری می کند و حماسه هایی در پاسداشت یوم الله ۱۳ آبان را رقم خورده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان ماه به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است، گفت: انقلاب اسلامی، انقلاب ارزش ها و تجمع فضیلت ها برای یک ملت است و یکی از این ارزش ها، به اهتزاز درآوردن پرچم مبارزه با استکبار است و از افتخارات ملت ایران است که با انقلاب خود پرچم ارزش های ذاتی و فضلیت های بزرگ را به دست گرفتند.

جوانی تصریح کرد: به رغم همه توطئه ها و دسیسه ها، یوم الله چهل و پنجم انقلاب اسلامی باشکوه تر از همه سال ها در حال برگزاری است، مردم به خیابان ها آمدند و ثبات قدم خود را در مسیر مبارزه با استکبار جهانی به نمایش گذاشتند و با ملت مظلوم فلسطین و مردم اسطوره ای و مقاوم غزه اظهار همدردی و همراهی کردند.

وی تاکید کرد: امروز از همه اقشار و طیف ها و گروه ها در صحنه حاضر شدند و این صحنه باشکوه در همه ایران دارای مشابه است و معنای این اجتماع این است که ملت ایران در بحث مبارزه با استکبار به رهبری امریکا، مبارزه با ظالمان و دشمنان دین و اسلام و انسانیت وحدت نظر دارند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با بیان اینکه در تاریخ ملت ایران ۱۳ آبانماه در برگیرنده سه رویداد تاریخی است، گفت: ۴۵ سال است که ملت ایران ۱۳ آبانماه را گرامی می دارند و در مقابل استکبار ایستادگی می کند. همین باعث شده است که امروز ملت ایران به یک ملت الهام بخش و الگو تبدیل شود و مبارزه با استکبار و آمریکا به یک بحث جهانی تبدیل شده است. امروز این اجتماعات را در آلمان، فرانسه، ایتالیا، اروپا و .... شاهدیم که نشان می دهد که استقامت ایران کار به جایی رسانده است که امروز بیداری همگانی در جهان پدید آمده است.

وی تاکید کرد: ۱۳ آبان فرصتی مغتنم است تا ضمن اعلام تنفر و خشم نسبت به مستکبرین، در جهت جهاد تبیین و تشریح این روز و تبیین دلیل نامگذاری آن به نام مبارزه با استکبار جهانی تلاش شود و دانش آموزان و دانشجویان و جوانان نیاز دارند که از فلسفه این نامگذاری آگاه باشند.

سردار جوانی بیان کرد: اگر جوانان خواهان آشنایی با ماهیت رژیم پهلوی هستند باید لایحه کاپیتولاسیون را مطالعه کنند، شاه خائن با این لایحه کشور را فروخت و ملت ایران را تحقیر کرد و به آمریکایی ها اجازه دارد که هر جرمی انجام دهند و بر اساس این قانون هیچ دادگاهی در کشور حق مجازات آنها را نداشت و ایرانیان حق دفاع از خود را نداشتند.

وی با بیان اینکه فریادهای امام راحل را بارها شنیده ایم و ۱۳ آبانماه به نقطه عطفی در مبارزات ملت ایران برای استقلال و ایجاد یک حکومت مردم سالار دینی تبدیل شد، افزود: ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران جوانان و دانش آموزان و دانشجویان به گلوله بسته شدند، اما به رغم همه توطئه ها، انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه پیروز شد و بنیانگذار جمهوری اسلامی، این انقلاب را انفجار نور دانست و از همان روز اول توطئه های دشمنان برای سرنگونی این انقلاب آغاز شد و آمریکا و صهیونیست ها و دیگر استعمارگرایان این استقلال را بر نمی تابیدند.

وی افزود: سفارت آمریکا در ایران که به مرکز توطئه علیه انقلاب تبدیل شده بود، با حرکت به هنگام و از روی بصیرت و هوشیاری دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد و آمریکا که کارش تنها آسیب زدن به ملت ها بود این تسخیر را در خواب نمی دید. آمریکا برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب ضربه بزرگی را دریافت کرد و امام راحل نیز تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامید.

وی تصریح کرد: در جنگ شناختی این چنین عنوان می کنند که اگر ۱۳ آبانماه ۱۳۵۸ لانه جاسوسی تسخیر نمی شد، امروز امریکا توطئه ای علیه ایران نداشت. اما باید گفت که دشمنی آمریکا با ایران دلایلی تاریخی دارد، آمریکا راه رسیدن به مطامع خود در جهان را سلطه بر جوامع و ملت ها می داند.

سردار جوانی گفت: ملت های اسلامی و ایران برای رسیدن به استقلال باید در مقابل امریکا و استکبار بایستند، نگاه آمریکایی ها به ایران این است که اگر بخواهند سلطه گری خود را ادامه دهند، ایران باید به وضعیت دوران پیش از انقلاب بازگردد ولی قطعا ملت ایران در این شرایط راه اسلام، سید الشهدا(ع) و راه سعادت و عزت را انتخاب می کند و در مقابل استکبار می ایستد و حتی یک روز را به عنوان روز ملی استکبار ستیزی نامگذاری می کند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه آمریکا بارها اعلام کرده است که به دنبال سلطه در جهان است، گفت: با این نگاه سالها در خاورمیانه هزینه کرده اند، افغانستان و عراق را تسخیر کردند و داعش را به وجود آوردند.

وی با اشاره به تاریخ غنی و تمدنی ایران، ذخایر نفت و گاز و موقعیت جغرافیایی مهم و استراتژیک این کشور و ... گفت: این ظرفیت ها باعث شده است که آمریکا همیشه نگاهی طمع جویانه به ایران داشته باشد، اما پرچم اسلام در این کشور به اهتزاز درآمده است. آمریکا همواره نگران استقلال ایران بوده و امروز ایران با اهتزاز پرچم اسلام به استقلال رسیده است و علیرغم همه توطئه ها، این نظام و انقلاب مستحکم تر از گذشته شده است.

سردار جوانی با اشاره به جنگ علیه غزه، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی همواره نسبت به موضوع فلسطین و نگاه اسلام و امام راحل به این کشور نگران بوده اند چراکه می دانستند که نظام مبتنی بر اسلام در ایران، ملت ها و مسلمانان را برای مقابله با رژیم غاصب برمی انگیزد و امروز رژیم صهیونیست در مقابل طوفان الاقصی خود را در معرض نابودی می بیند.

وی بیان کرد: امام راحل و رهبر معظم انقلاب تاکید فراوانی بر حمایت از فلسطین دارند چراکه داستان فلسطین فراتر از اشغال یک سرزمین است، این داستان به توطئه ای قدیمی علیه اسلام و ملت های اسلامی برمی گردد. در دوران تمدن اسلامی کشورهای اسلامی در اوج شکوفایی بودند، اما جنگ های صلیبی به راه افتاد و جهان اسلام دچار تفرقه شد و اینجا بود که غربی ها و استعمارگران گفتند باید کاری کنیم که جهان اسلام و کشورهای اسلامی هرگز امکان قد علم کردن نداشته باشند و اگر امام راحل گفتند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود به این دلیل بود که اسرائیل غده سرطانی در بین ملل اسلامی است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: غربی ها اسرائیل را ایجاد کردند که جلوی پیشرفت کشورهای اسلامی را بگیرد و به معنای واقعی غده سرطانی است. حدود ۳۰ سال از شکل گیری اسرائیل گذشته است، صهیونیست ها برای ماندن، بنا را بر قتل عام گذاشتند و جنایت در غزه و بمباران و شهید شدن بسیاری از مردم نشان از خلق و خوی این رژیم غاصب دارد. این جنایات سابقه ای قدیمی دارد. برخی می گویند باید با این غده سرطانی کنار آمد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی مردم فلسطین پناه پیدا کردند و مسئله سازش بی رنگ شد، مقاومت فلسطین مجهز شد و عملیات طوفان الاقصی شکل گرفت و صهیونیست درمانده شد و جنگ امروز توسط امریکایی ها مدیریت می شود.

وی با بیان اینکه آنچه از مقاومت مردم غزه دیدیم مقاومت در مقابل امریکاست، گفت: شکست صهیونیست ها پایان این رژیم را تقویت کرده است و طوفان الاقصی، طوفانی بزرگتر را در جهان به پا کرده و آمریکا و دولت های غربی و صهیونیست از این ترسیده اند که جهان به مظلومیت فلسطین واقف شده است و امیدواریم که به زودی شاهد آزادی قدس شریف باشیم.

راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور در نقاط مختلف استان مرکزی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد و در پایان مراسم راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، قطعنامه ۱۳ آبان قرائت شد.

۲۱۹۲۱۸

منبع: khabaronline-1832866

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار