جبهه پایداری، قالیباف را کنار می زند؟ /فعال اصولگرا: مشارکت حداکثری باشد، پایداری ها شکست می خورند

فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با منیبان گفت: جبهه پایداری معتقد است مطالبات و انتظاراتی را که از مجلس انقلابی و مجلس اصولگرایی به ریاست قالیباف داشتند برآورده نشده است. این بحث قبلا هم مطرح شده است و حتی از تریبون مجلس نیز این موضوع مطرح شده است.

جبهه پایداری، قالیباف را کنار می زند؟ /فعال اصولگرا: مشارکت حداکثری باشد، پایداری ها شکست می خورند

سیدحسین نقوی حسینی، فعال سیاسی اصولگرا، درباره جبهه بندی های جدید میان جریان اصولگرا گفت: به نظر من در آرایش سیاسی جریانات، گروه‌ها و احزاب فعال در انتخابات در حوزه اصولگرایی شاهد ۴ جریان هستیم. جریان مبنا که با سردمداری محسن رضایی و قالیباف فعالیت می کند. جبهه پایداری که پنجشنبه نشستی برگزار کرد و شورای مرکزی آنها انتخاب شد که حرکتی کاملا انتخاباتی بود تا فضا را برای انتخابات آماده کنند. همچنین جریان شریان نیز وجود دارد که آن ها نیز فعال هستند و در تلاش هستند تا فضای جدیدی برای لیست خود ایجاد کنند. از بین جریان قدیمی اصولگرایی نیز عده ای را دعوت کردند. شورای وحدت نیز از جریانات قدیمی اصولگرایی است که در دوره هایی از انتخابات، نقش آفرین بوده است آن ها نیز خیلی فعال در حال برگزاری جلسات هستند تا لیست واحدی را ارائه کنند.

او افزود: ما شاهد رقابت ۴ جریان هستیم و علاوه بر این ها جریان های اصولگرا مستقل هم هستند که فعالیت می کنند و معتقدند که ما لیست های مستقلی می دهیم، مانند ایران قوی و عدالت طلبان ایران اسلامی که سردار حکیم و دوستانشان هستند.

افشاگری درباره صادق محصولی و «حلقه ارومیه» /خالص‌سازان ۹۸ نفرند، اندازه ۲ اتوبوس/کوتوله‌های سیاسی را در مملکت حاکم کردند

قالیباف، حدادعادل و زاکانی؛ یک همراهی اجباری /مأموریت دولت و پایداری به سعید جلیلی /شریان و صداوسیما پیوند خوردند

او در ادامه درباره احتمال ائتلاف در میان اصولگرایان اظهار کرد: رایزنی ها و زمینه هایی وجود دارد که برخی جریان ها به یک جمع بندی واحد برسند. تحلیل برخی دوستان این است که این جبهه بندی ها، برای سهم خواهی و تعیین تعداد افراد آنها در لیست ها است و هرکدام ممکن است به یک وحدت هم برسند اما هنوز خبری نیست.

نقوی حسینی درباره رقابت قالیباف و جبهه پایداری گفت: جبهه پایداری معتقد است مطالبات و انتظاراتی را که از مجلس انقلابی و مجلس اصولگرایی به ریاست قالیباف داشتند برآورده نشده است. این بحث قبلا هم مطرح شده است و حتی از تریبون مجلس نیز این موضوع مطرح شده است. جبهه پایداری از نحوه مدیریت مجلس به طور کلی راضی نیست. بنابراین با این نوع مدیریت موافق نیستند و قطعا معتقدند که مجلس باید انقلابی‌تر عمل کند.

وی گفت: همانطور که آقاتهرانی در نشست اخیر هم اشاره کرد امیدواریم مجلس آینده انقلابی تر باشد. میزان مقبولیت این دو در جامعه نیز به میزان مشارکت و حضور مردم پای صندوق های رای دارد. اگر ما به مشارکت حداقلی قانع باشیم و معتقد باشیم همین اقشار حزب اللهی، اصولگرا و پایبند همیشگی به صندوق رای و جمهوری اسلامی و دولت رئیسی رای بدهند و اقشار خاکستری نیایند، جبهه پایداری پیروز می‌شود. پایداری این سبد رای را دارد و به همین خاطر با دیگر گروه ها شریک نمی شود اما اگر به مشارکت حداکثری قائل باشیم و میزان مشارکت، حداکثری شود شرایط انتخابات متفاوت می شود چون خیلی از سلایق پای صندوق می آیند و به پیروی از مقام معظم رهبری مشارکت می کنند اما به جبهه پایداری رای نمی دهند. در نتیجه همه چیز به میزان مشارکت بستگی دارد.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1839752

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار