حضور ۳ ساعته معاون اول رئیسی در سفارت سابق آمریکا/ مخبر: هیمنه و هژمونی نظام سلطه در جهان از بین رفته است

تسنیم نوشت: معاون اول رئیس جمهور گفت: باید همانند دیگر صحنه‌های انقلاب اسلامی مردم را به عرصه اقتصاد نیز وارد کرد که این مهم و سازماندهی مردم در بخش اقتصادی با کمک بسیج امکان‌پذیر است.

حضور ۳ ساعته معاون اول رئیسی در سفارت سابق آمریکا/ مخبر: هیمنه و هژمونی نظام سلطه در جهان از بین رفته است

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور به مناسبت هفته بسیج، امروز جمعه سه ساعت در جمع مسئولان بسیج دانشجویی سراسر کشور در محل سفارت سابق آمریکا حاضر شد و به تشریح اقدامات دولت در دو سال گذشته و تبیین ظرفیت‌های اساسی اقتصادی کشور برای رشد و پیشرفت پرداخت.

وی در این نشست با تاکید بر اینکه در نسل کنونی بسیجیان نیز امثال شهید چمران‌ها و قاسم سلیمانی‌ها وجود دارند، گفت: بارها شاهد بودیم که در حوادث طبیعی گروه‌های جهادی و بسیج با ازخودگذشتگی در لحظات ابتدایی در کنار مردم حضور داشته‌اند که چنین ایثارگری‌هایی یادآور فداکاری‌های شهدا است.

واکنش معاون رئیسی به شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»/ مصوبات سازمان‌های بین المللی کاغذپاره هستند/ پرونده کرسنت فروپاشیده است

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه کلید واژه‌هایی همانند بسیج و مقاومت به برکت وجود امام خمینی (ره) در ادبیات نظام بین الملل راه یافته است، افزود: مکتب بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با گفتمان علوی، فرهنگ حسینی، اقتصاد مقاومتی و با لشکر بسیجی توانسته است چنان لرزه‌ای بر نظام سلطه بیافکند که هیچ اسلحه و تسلیحات نظامی توانایی مقابله با آن را ندارد.

مخبر خاطرنشان کرد: شاهد آن هستیم که ایثارگری شهید فهمیده در خرمشهر، امروز در غزه و در جنگ مقابل رژیم کودک‌کش صهیونیستی نیز اتفاق می‌افتد که این فرهنگ و روش را امام خمینی(ره) در جهان ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه امروز مهم‌ترین مشکل نظام سلطه با جمهوری اسلامی ایران، آموزش، فرهنگ و تربیت‌یافتگان مکتب خمینی کبیر است، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا به این دلیل از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عصبانی هستند که با وجود اقدامات جبهه مقاومت در کنار فرهنگ اسلامی هیمنه و هژمونی نظام سلطه در جهان از بین رفته است.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به عملیات طوفان الاقصی حماس علیه رژیم منحوس صهیونیستی تصریح کرد: رژیم اشغالگر قدس که مدعی قدرتمندترین ارتش و بزرگترین مجموعه اطلاعاتی در منطقه است و پس از سال‌ها و دهه‌ها محاصره یک باریکه، تنها توسط چند صد نفر نیروی حماس، هفت مانع غیرقابل تصور آنان شکسته شد و پس از این عملیات بزرگ رژیم صهیونیستی نتوانست غزه را تسخیر و نیروی حماس را از بین ببرد و حال این رژیم جعلی به کودک کشی و نسل‌کشی در فلسطین روی آورده است.

مخبر همچنین در این نشست پس از تشریح وضعیت آغاز به کار دولت سیزدهم با اشاره به نامگذاری شعار امسال، بر برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت دولت برای مهار تورم و رشد تولید و تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌های اقتصادی تاکید کرد و افزود: توقع دولت از بسیج دانشجویی و جامعه دانشگاهی برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود رصد ظرفیت‌ها، تشخیص مسائل و ارائه راه‌حل‌ها به دولت است.

وی در ادامه به تشریح اقدامات و دستاوردهای دولت پرداخت و کاهش رشد تورم مصرف‌کننده و تولیدکننده، کاهش تورم ماهانه 3/7 درصدی در فروردین به 2/3 درصد در آبان‌ماه، کاهش تورم نقطه به نقطه از 55/5 درصد به 39/5 درصد، کاهش تورم سالانه به نرخ 44 درصد، میانگین رشد تولید 7 درصدی در 6 ماه اول سال جاری و افزایش ظرفیت تولید و فروش نفت را از جمله اقدامات دولت سیزدهم برشمرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه سران کشورهای منطقه در ملاقات‌های دوجانبه و چندجانبه همواره بر تکمیل هرچه سریع‌تر کریدور شمال-جنوب تاکید کرده‌اند، افزود: با همکاری برخی کشورها مراحل تکمیل کریدور شمال-جنوب با سرمایه‌گذاری 3/2میلیارد دلاری طراحی شده است و به‌زودی ساخت خط ریلی رشت-آستارا در مسیر شمال- جنوب آغاز می‌شود که می‌تواند ظرفیت باری کشور را سالانه به 20 میلیون تن برساند.

مخبر در تبیین اقدامات دولت در زمینه مسکن و تحقق شعار ساخت 4 میلیون مسکن در دولت سیزدهم افزود: اعطای زمین در هزار شهر، اتمام 240 هزار واحد مسکن ناتمام و ثبت‌نام یک میلیون و چهارصد هزار نفر در طرح ملی مسکن تاکنون در این زمینه انجام شده است.

وی گفت: افزایش ظرفیت 7 هزار مگاواتی برق کشور، شروع عملیات 10 هزار مگاوات نیروگاه جدید، طراحی 27 شهر ساحلی، ساخت 5 شهر مولد کشاورزی، احداث 13 پارک پتروشیمیایی و طراحی بزرگترین شهر تولیدی و مسکونی در مکران از دیگر برنامه‌های دولت مردمی است.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: با وجود مسائل و مشکلات در کشور اما ظرفیت‌ها، موفقیت‌ها و قدرت حل مسأله در کشور فوق‌العاده زیاد است. در این زمینه باید همانند دیگر صحنه‌های انقلاب اسلامی مردم را به عرصه اقتصاد نیز وارد کرد که این مهم و سازماندهی مردم در بخش اقتصادی با کمک بسیج امکان‌پذیر است.

۲۱۹۲۱۹

منبع: khabaronline-1840630

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار