هشدار علاءالدین بروجردی درباره زنجیره تهدید علیه ایران /باید تمهیدات محکم‌تری برای پیشگیری از حوادثی مانند کرمان اعمال کنیم

رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با ایلنا گفت:‌ اگر کاری که شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی با سرکوب داعش نبود و اگر آنان را از مرزهای ما دور نگه نداشته بود، ما امروز شاهد حوادث متعددی در درون کشورمان بودیم.

هشدار علاءالدین بروجردی درباره زنجیره تهدید علیه ایران /باید تمهیدات محکم‌تری برای پیشگیری از حوادثی مانند کرمان اعمال کنیم

علاءالدین بروجردی رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص عملیات تروریستی هفته گذشته در کرمان که موجب شهادت جمعی از هم‌وطنانمان شد، گفت: با توجه به وضعیت همسایگان جمهوری اسلامی ایران، پشت پرده تهدیدهای موجود علیه ایران، آمریکا و رژیم‌صهیونیستی هستند، چراکه داعش هم دست‌پرورده آمریکا است. به اذعان رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، اوباما داعش را به وجود آورده و بنابراین سیاست آمریکا هم علیه منافع و امنیت ملی ما است.

وی افزود: بنابراین حلقه‌های این زنجیره تهدید کاملا روشن و واضح است. به نظرم حادثه تلخ کرمان که از نظر افکار عمومی دنیا و مسئولین کشورها اضافه بر محکومیت در سطح ملی محکوم شد، از این قاعده مستثنی نیست. طبیعتا اگر کاری که شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی با سرکوب داعش نبود و اگر آنان را از مرزهای ما دور نگه نداشته بود، ما امروز شاهد حوادث متعددی در درون کشورمان بودیم. بنابراین در یک قضاوت منصفانه، امنیت فعلی‌ را که امنیت پایداری هم است، مرهون این مرد بزرگ و تلاش همه مسئولان ذیربط هسته امنیتی و دفاعی هستیم. بنابراین امروز در مبدا همان سیاست راهبردی ضربه زدن به باقی‌مانده‌های این گروهک تروریستی و بقیه عوامل تربیت‌شده آمریکا در منطقه هستیم تا آنها جرأت نکنند وارد مرزهای ما شوند و این‌گونه فجایع را بیافرینند.

شاید محمود احمدی نژاد در گواتمالا سرمایه گذاری کرده باشد /سکوتِ احمدی نژاد درباره حمله تروریستی کرمان، ناجوانمردانه است

حمله تروریستی کرمان و کوتاهی وزارت کشور و مقامات امنیتی / به جای درگیر شدن با روسری یک خانم و توقیف ماشین، به کار اصلی تان بپردازید

شوک حمله تروریستی کرمان به یک خانواده با ۴ دانش آموز شهید / پسر، دو دختر، عروس خانواده و پنج نوه یک خانواده به شهادت رسیدند!

بروجردی در در مورد انتقاداتی که به مسئولان برگزاری امنیت مراسم گلزار شهدای کرمان و در راس آنها وزارت کشور مطرح می‌شود، گفت: طبیعتا آنها مسئولیت امنیت کشور را برعهده دارند. البته مطلع هستید که ارگان‌های متعددی در این زمینه مسئولیت دارند. بسیاری از تهدیدهای تروریستی که در کشور ما وجود دارد و به موقع کشف و خنثی می‌شود، اعلام نمی‌شود. واقعیت این است که این‌گونه حوادث، علیرغم تمهیدات پیشگیرانه امنیتی، به وجود می‌آید. با وجود این، به نظر من با توجه به این حادثه تلخ ما باید تمهیدات محکم‌تری را برای پیشگیری از وقایع مشابه در آینده بیندیشیم و اعمال کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که برای پیشگیری از این حوادث در آینده باید شاهد چه اقداماتی باشیم، گفت: طبیعتا باید حلقه‌های کنترل را افزایش داد. چون عشق و علاقه مردم و همینطور مردم کشورهای مطنقه به این شهید بزرگوار به شکلی است که سال آینده شاهد ورود حجم انبوه‌تری از زائران به آرامگاه این مرد بزرگ خواهیم بود. بنابراین باید حلقه‌های امنیتی بزرگتری به وجود آورد و کنترل بیشتری اعمال کرد تا شاهد تکرار این حوادث نباشیم.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1858192

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار