انتقاد صریح عروس امام خمینی از روند امام زدایی /اتفاق می افتد که سرودی ساخته شود و اسم امام را نبرند

جماران نوشت: فاطمه طباطبایی با انتقاد از برخی سرودها که نام امام در آن نیست، گفت: در این شرایط اتفاق می افتد که سرودی ساخته شود و اسم امام را نبرند.

انتقاد صریح عروس امام خمینی از روند امام زدایی /اتفاق می افتد که سرودی ساخته شود و اسم امام را نبرند

فاطمه طباطبایی در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی «بر آستان آفتاب» گفت: یکی از ویژگی های حضرت زهرا(س) «محدثه بودن» است. یعنی این که جبرئیل امین سید الملائکه به حضرت زهرا بعد از پیامبر(ص) نازل شده و حقایق عالم غیب را عرضه کرده است و ما افتخار داریم که یک زن به این مرتبه از کمال میرسد که هم افق با مقام حضرت حق می شود و از این نظر برای ما زن ها این افتخار و امید است که می توانیم به آن مرتبه و کمال برسیم و خوشحالم که تقدیر کنم از مادران شهدا و و جانبازان و شهدایی که خون خود را برای به ثمر رسیدن انقلاب دادند و چه شکنجه هایی تحمل کردند تا انقلاب به ثمر رسید. ما متاسفانه خیلی وقت ها قدر این انقلاب را نمی دانیم و یادمان می رود که مبارزه با طاغوتزمان چه ارزشی داشت و کم نبود.

وی با بیان اینکه من به دلیل موقعیتم از زندگی خیلی از مبارزان خبر داشتم رژیم شاه چیزی نبود که به سادگی سقوط کند و عظمت کار عزیزان را نباید فراموش کنیم، افزود: امام تأکید داشتند که در جریان انقلاب در مردم تحول ایجاد شد و معتقد بودند که خداوند این تحول را در مردم ایجاد کرد؛ این مردم که حتی از پاسبان هم می ترسیدند، اما در انقلاب به خیابان آمده و به شاه می گویند شما را نمی خواهیم و می خواهیم حکمومت اسلامی باشد.

امام عروسش، مادر سیدحسن خمینی را چطور صدا می زد؟ /نامه ای خطاب به فاطمه طباطبایی

مسیح مهاجری: آیت الله هاشمی سانسور شد، چون بزرگ و آزاداندیش بود /جریانی، رأی مردم را تزئینی می داند /دوران فعلی بدتر از دوره احمدی نژاد است

طباطبایی با بیان این که امام با عصبیّت و تعصّب مخالفت می کردند، گفت: امام می گفتند حتی قانون اساسی اگر لازم شد اصلاح شود؛ در درس شان اگر کسی انتقاد نمی کرد می گفت مگر مجلس ختم است؟ انتظار داشتند نظریه هاش مورد نقد قرار گیرد. الان هم باید این تحول خواهی از طرف مردم خواسته شود.

وی با ذکر خاطره ای گفت: سال اول انقلاب که دولت مهندس بازرگان بر سر کار بود تعدادی از اعضای کابینه به دیدار امام آمده بودند و شور و هیجان مردم برای دیدار امام مردم ایجاد شده بود و آنها برای عبور از میان جمعیت معطل شده بودند. امام برای ملاقات با مردم گاهی در مقابل منزل و گاهی پشت بام برای مردم دست تکان می داد. این افراد آنجا شاهد عشق و شیدایی مردم نسبت به امام بودند، برادرم مرحوم دکتر صادق طباطبایی که جزو کابینه بود می گفت ما باهم صحبت کردیم که رمز پیروزی امام این همدلی با مردم و عشق و اعتماد دو طرفه مردم و امام است. این رابطه باید حفظ شود؛ یعنی اعتماد مردم به حاکمیت باید دو طرفه شود. چطور حاکمان وقتی می گویند نمی توانیم اجازه دهیم که یک نماینده را خودتان انتخاب کنید و انتظار دارند که مردم به آنها اعتماد داشته باشد ؟

طباطبایی افزود: اعتماد و علاقه امام به مردم دو طرفه بود و مردم توانستند با امام همدل شوند الان هم راه حفظ انقلاب همین پیوند با حاکمیت و همدل مردم با حاکمیت است و حاکمیت باید این فضا را ایجاد کند.

عروس امام خمینی با بیان خاطره ای از امام در نجف گفت: به یاد دارم امام می گفتند، «من اگر اراده کنم، می توانم فکر نکنم»؛ یعنی ایشان قدرت تسلط بر نفس داشتند و بر خشم و احساسات شان غالب بودند

وی با اشاره به هفته فرهنگی بر آستان آفتاب گفت: «بر آستان آفتاب» نام زیبایی برای این هفته فرهنگی است. امام مثل آفتاب موجب گرمابخشی بود و هنرشان هم این بود که با این گرمابخشی به همه اقوام و اقلیت ها همدلی دادند. در ابتدای انقلاب گروه های مختلفی سبز شده بود، اما امام اینها را مهار کردند. و امروز هم همین مبانی و همراهی و اندیشه امام می تواند مسیر ما را فراهم کند.

او با بیان این که بعضی در کار هستند که امام زدایی کنند و به توصیه مقام معظم رهبری هم گوش نمی کنند، گفت: کسانی که خود را مقلد ایشان می دانند باید دلسوزانه رفتار کنند ایشان تعارف نکردند که گفتند راه و اندیشه امام برای ما همچنان عزت و سربلندی می آورد. برنامه هایی مانند هفته فرهنگی بر آستان آفتاب باید استمرار یابد و منحصر به یک زمان و یک منطقه نشود.

او با انتقاد از برخی سرودها که نام امام در آن نیست، گفت: در این شرایط اتفاق می افتد که سرودی ساخته شود و اسم امام را نبرند.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1858298

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار