تجهیز پهپادهای ایران به انواع موشک ها /امیر صباحی فرد: دشمنان قدرت مقابله و رویارویی با نیروهای مسلح را ندارند

ایلنا نوشت: امیر سرتیپ الهامی با اشاره به تجهیز پهپادهای بومی پدافند به انواع موشک ها در نبردهای هوایی ابراز داشت: هیچ محدودیتی در طراحی، تولید و توسعه پهپاد نداریم و باید تمامی بستر ها و ظرفیت ها به کارگرفته شود.

تجهیز پهپادهای ایران به انواع موشک ها /امیر صباحی فرد: دشمنان قدرت مقابله و رویارویی با نیروهای مسلح را ندارند

امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب، گفت: ما مسئولیت تأمین پدافند نفوذناپذیر هوایی را به صورت ۲۴ ساعته داریم ولی در روزهای مهم تاریخی کشور تمهیدات‌مان را افزایش می‌دهیم تا یک انتخابات امن را در سراسر کشور داشته باشیم و این یک وظیفه دینی، شرعی و تکلیفی است که بر دوش تک‌تک آحاد ملت ایران می باشد و باید به بهترین شکل انجام شود.

وی افزود: إن‌شاءالله بتوانیم که این کار را خیلی خوب و بهتر، برابر تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی) انجام بدهیم.

جنگ هسته ای، مجازی و سیاسی علیه ایران به روایت فرمانده نیروی زمینی ارتش /دریادار ایرانی: در سیاست‌های دریا محور بر اهمیت اقتصاد تاکید شده است

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و قدرت بازدارندگی و تجهیزاتی که در سطح نیروهای مسلح وجود دارد، خصوصاً در پدافند هوایی که حضرت آقا فرمودند؛ پدافند هوایی اولویت اول نیروهای مسلح است، باعث شده تا دشمنان ما بدانند که قدرت مقابله و قدرت رویارویی با نیروهای مسلح ما را ندارند.

هیچ محدودیتی در طراحی، تولید و توسعه پهپادها نداریم

همچنین، امیرسرتیپ علیرضا الهامی، جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز از یگان های پدافندی مستقر در جنوب شرق ارتش بازدید و بر افزایش توان رزم و آمادگی دفاعی تاکید کرد.

وی در جمع فرماندهان مناطق و گروه‌های پدافندی جنوب شرق ارتش اذعان داشت: فناوری پهپادی در ارتقا توان رزمی و اطلاعاتی ارتش نقشی خطیر و ارزنده ایفا می کند و راهبرد اساسی پدافند، طراحی و توسعه یگان پهپادی به‌منظور کسب برتری هوایی در منطقه است.

امیر سرتیپ الهامی با اشاره به تجهیز پهپادهای بومی پدافند به انواع موشک ها در نبردهای هوایی ابراز داشت: هیچ محدودیتی در طراحی، تولید و توسعه پهپاد نداریم و باید تمامی بستر ها و ظرفیت ها به کارگرفته شود.

جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه یقینا تجهیزات متنوع پدافند در غافلگیری دشمن می تواند بسیار حائز اهمیت و غیرقابل پیش بینی باشد، افزود: اگر لازم باشد دشمن را در مکان و زمانی که فکرش را نمی کند غافلگیر می کنیم.

امیر سرتیپ الهامی با تاکید بر اینکه تحقیق و توسعه بر روی طراحی و ساخت موشک های دوربرد بومی بصورت شبانه روزی در دستور کار این نیرو و مراکز علمی مرتبط با پدافند است، تصریح کرد: پدافند ارتش متناسب با تهدیدات احتمالی سناریوهای پیچیده‌ای را پیش بینی کرده است که در رزمایش‍های اخیر این نیرو، با موفقیت اجرا و به منصه ظهور رسیده است.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1859135

ارسال نظر