گلایه فرمانده ارشد ارتش از شناورهای خارجی: به درخواست کمک لنج ایرانی پاسخ ندادند

تسنیم نوشت: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: علی‌رغم درخواست‌های مکرر لنج ایرانی، شناورهای خارجی حاضر در منطقه هیچ کمکی به آن نکردند.

گلایه فرمانده ارشد ارتش از شناورهای خارجی: به درخواست کمک لنج ایرانی پاسخ ندادند

لنج صیادی ایرانی که بیش از ۲۰ روز از گم شدنش در آب‌های دریای عمان می‌گذشت طی عملیاتی روز گذشته با کمک ناوشکن الوند، امداد رسانی شد.

ناوشکن الوند نیروی دریایی ارتش طی عملیات امداد و نجات در محدوده آب‌های شمال اقیانوس هند و دریای عمان، لنچ صیادی ایرانی که بیش از ۲۰ روز از گم شدنش می‌گذشت، پیدا شد.

این لنج ماهی گیری به علت نقص فنی و کمبود سوخت مدت بیست روز در محدوده شمال اقیانوس هند سرگردان بوده و متاسفانه یک نفر از خدمه آن در اثر دریازدگی جان خود را از دست داده بود، با حضور به موقع ناوشکن الوند ضمن برطرف شدن نقص فنی لنچ حادثه دیده، جیره غذایی و سوخت آن نیز توسط ناوشکن الوند تامین گردید و با راهنمایی فرمانده ناوشکن الوند به سمت ساحل کشورمان هدایت شد.

واکنش سرلشکر سلامی به درگذشت سردار سپاه/ وزیر کشور: نیروهای مسلح فرمانده مقتدری را از دست دادند

پیام فرمانده ارشد سپاه در پی درگذشت «سردار رضوی‌خرم» +جزئیات

دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره کمک ناو الوند به یک فروند شناور ایرانی در آبهای دریای عمان، گفت: علی‌رغم حضور شناورهای خارجی در این منطقه و درخواست کمک‌های مکرر لنج ایرانی از آنها،‌ شناورهای غیرموجه که حضور زائد در منطقه دارند هیچ کمکی به لنج ایرانی نکردند.

وی افزود: امروز خوشحال هستیم که می‌توانیم رسالت خودمان را بر اساس قوانین بین‌المللی در عمق دریاها انجام دهیم.

لنج صیادی ایرانی که بیش از ۲۰ روز از گم‌شدنش در آب‌های دریای عمان می‌گذشت طی عملیاتی با کمک ناو الوند، امدادرسانی شد. در حالی شناورهای خارجی به درخواست کمک لنج ایرانی پاسخ ندادند که ناوهای نیروی دریایی ارتش بارها به درخواست کمک شناورهای تجاری پاسخ داده و حتی برخی از آنها را از چنگ دزدان دریایی نیز نجات داده‌اند.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1863536

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار