روزنامه اصولگرا: در انتخابات ۸۰ درصدی، افرادی که رای می آورند، فرق می کنند با افرادی که در انتخابات ۳۰ درصدی رای می آورند

یک انتخابات ۸۰ درصدی چه در فرانسه و چه در ایران، با یک انتخابات ۳۰ درصدی چه در ایران و چه در فرانسه، تفاوت اصلی‌اش در کسانی است که انتخاب شده‌اند نه در کسانی که انتخاب کرده‌اند.

روزنامه اصولگرا: در انتخابات ۸۰ درصدی، افرادی که رای می آورند، فرق می کنند با افرادی که در انتخابات ۳۰ درصدی رای می آورند
به گزارش خبرآنلاین تفاوت مشارکت‌ها در همه نظام‌های مردمی، به تفاوت انتخاب‌شوندگان منتهی می‌شود و این‌طور نیست که همان دسته و گروهی که در یک انتخابات با مشارکت بالا برگزیده می‌شوند، در انتخابات با مشارکت پایین هم بادرصد کمتر همان‌ها انتخاب شوند.
روزنامه جوان با تاکید بر مطلب بالا نوشت:این است که توده‌ها باید اثرگذاری خود را پاس بدارند و انتخابی را که حق خود آنهاست، به دیگران واگذار نکنند. این دیگران حتی می‌توانند دشمنان اکثریت باشند، چه در خارج و چه در داخل! و دشمنی آنان با اکثریت حتی ممکن است به معنی موافقت با اقلیت نباشد و این یعنی باخت کامل.
هیچ چیز جای صندوق رأی را نمی‌گیرد و هیچ چیز نمی‌تواند جای انتخاب ما را بگیرد. انتخاب ما هم برای خود ما مسئولیت‌آفرین است و هم برای انتخاب‌شونده. اما انتخاب دیگران فقط ما را به تماشاچیان منفعل سرنوشت خویش تبدیل می‌کند!
۲۳۳۰۲

منبع: khabaronline-1870111

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار