مصباحی مقدم: طلا و ارزی که در دست مردم است وارد صنعت نفت و گاز شود /گرامی مقدم: تا کی مردم باید دنبال تورم بدوند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طی سال‌های گذشته مردم برای حفظ ارزش پول سرمایه‌های خود را به طلا و ارز تبدیل کرده اند و راکد ماندن این سرمایه‌ها اتفاق خوبی نیست و باید با  ایجاد تشویق و اعتماد در مردم، در صنعت نفت و گاز به کار گرفته شود و خوشبختانه صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در این حوزه مجوز کسب کرده و می‌تواند از طریق بازار سرمایه طلا و ارز مردم را در حوزه انرژی به کار گیرد.

مصباحی مقدم: طلا و ارزی که در دست مردم است وارد صنعت نفت و گاز شود /گرامی مقدم: تا کی مردم باید دنبال تورم بدوند؟

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگویی درباره شعار سال ۱۴۰۳ مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین شد اظهار کرد: شعار امسال بیانگر این مساله است که باید به سمت مردمی کردن اقتصاد کشور گام برداریم و این موضوع در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای برنامه هفتم هم قید شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او افزود: جهش تولید نیازمند شناسایی ظرفیت هاست و یکی از مهمترین عرصه‌ها برای تحقق این مهم توجه به حوزه انرژی و تولید نفت، گاز و فرآورده‌های نهایی و سپس صادرات آن است و با توجه به این که ایران جایگاه نخست را در در ذخایر نفت و گاز داراست می‌تواند با تکیه بر سیاست اقتصاد دریامحور که مقام معظم رهبری سال گذشته پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ فرمودند به خوبی در این حوزه بدرخشد.

مصباحی مقدم متذکر شد: حوزه‌های مشترک نفت و گاز میان ما و همسایگان کمتر مورد توجه قرار گرفته است و لازم است تا در این حوزه سرمایه گذاری صورت گیرد و در این راستا می‌توان از منابع داخلی و خارجی بهره گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام متذکر شد: متاسفانه طی سال‌های گذشته مردم برای حفظ ارزش پول سرمایه‌های خود را به طلا و ارز تبدیل کرده اند و راکد ماندن این سرمایه‌ها اتفاق خوبی نیست و باید با ایجاد تشویق و اعتماد در مردم، در صنعت نفت و گاز به کار گرفته شود و خوشبختانه صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در این حوزه مجوز کسب کرده و می‌تواند از طریق بازار سرمایه طلا و ارز مردم را در حوزه انرژی به کار گیرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز متذکر شد: سرمایه گذاری در حوزه انرژی سودآوری بالایی دارد و اگر سیاست‌های لازم به کار گرفته شود مردم مشتاقانه در این حوزه سرمایه گذاری کرده و جهش تولید صورت خواهد گرفت.

مصباحی مقدم با بیان این که برای تحقق شعار جهش تولید نباید از نخبگان غافل شد گفت: این قشر منشا تحول هستند و می‌توانند در تحقق شعار جهش تولید نقش بسزایی داشته باشند، اما اکثریت آنها دچار ناامیدی شده و در حال مهاجرت هستند بنابراین اشخاص نخبه باید در جایگاه‌های مهم کشور به کار گرفته شوند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی: نمایندگان شجاع و جسور در مجلس حضور ندارند

همچنین اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگویی درباره میزان تحقق شعار سال ۱۴۰۲ یعنی «مهار تورم و رشد تولید» بیان کرد: نیت دولت در این زمینه خیر است و در این زمینه تلاش هم انجام می‌دهد که تمام این موارد ستودنی است، اما در عمل نتیجه‌ای نداشته است. آیا تورمی که دولت وعده کاهش آن را داده بود انجام شد؟ خیر افزایش داده شده است. تورم متوسط ۴۰ درصد رقم بالایی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی حزب اعتماد ملی افزود: در دنیا کشوری که تورم بالای دو درصد داشته باشد از لیست کشورهای توسعه یافته خارج می‌شود. مردم ایران گناهشان چیست که نباید جز کشورهای توسعه یافته باشند؟

وی ادامه داد: بودجه کشور در کجا خرج می‌شود؟ برای کاهش تورم باید چه کرد؟ روشن است که صندوق ذخیره هر کشوری باید به اندازه کافی برای کنترل تورم ذخیره داشته باشد که ما این را نداریم و همین امر هم باعث می‌شود که قیمت دلار در برابر ریال افزایش یابد و از این جهت سایر کالاها هم شاهد افزایش قیمت باشند.

گرامی‌مقدم گفت: حقوق دستمز بگیرها در این شرایط صرفا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که همین باعث این تورم کمرشکن می‌شود. تا کی مردم باید دنبال تورم بدوند؟

گرامی مقدم افزود: دلیل اینکه آرامش از مردم گرفته شده این است که نمایندگان شجاع و جسور در مجلس حضور ندارند که صدای مردم باشند. باید جلوی هزینه‌های گزاف را گرفت.

سخنگوی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: اگر مجلس نتواند مشکلات معیشتی را حل کند به چه درد می‌خورد؟ دولت در ابتدا بیان کرد همه چیز را نمی‌توان به تحریم‌ها گره زد، اما شاهدیم که به هم گره خورده است. اگر تحریم‌ها وجود نداشته باشند می‌توان مراودات مالی را به راحتی انجام داد. اگر تحریم‌ها نباشند می‌توان واردات را به سهولت انجام داد و سرمایه‌گذار داخلی می‌تواند در کشور سرمایه گذاری کند مگر می‌شود با دنیا ارتباط نداشت و اقتصاد را حل کرد؟ اقتصاد هر کشوری وابسته به اقتصاد جهانی است.

27211

منبع: khabaronline-1886532

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار