پیام مدیر حوزه‌های علمیه به رئیس کلیسای ارتدوکس

مدیر حوزه‌های علمیه در پیام به رئیس کلیسای ارتدوکس تصریح کرده است: دریافت خبر حادثه تروریستی در یکی از تالارهای مسکو جان باختن جمعی از شهروندان بی گناه روسیه توسط تروریست های سنگدل موجب تالم و تاثر قلوب ما و ملت ایران گردید.

پیام مدیر حوزه‌های علمیه به رئیس کلیسای ارتدوکس

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، آیت الله علیرضا اعرافی در پیام های جداگانه ای به «عالیجناب پاتریارک کیریل رئیس کلیسای ارتدوکس» و «شیخ راویل عین الدین رئیس اداره مسلمانان روسیه» حادثه تروریستی در یکی از تالارهای مسکو را محکوم و با مردم و علما و شخصیت های دینی این کشور ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایرنا، مدیر حوزه های علمیه در پیام به رئیس کلیسای ارتدوکس تصریح کرده است: دریافت خبر حادثه تروریستی در یکی از تالارهای مسکو جان باختن جمعی از شهروندان بی گناه روسیه توسط تروریست های سنگدل موجب تالم و تاثر قلوب ما و ملت ایران گردید.

پیام ادامه یافته است: بی ترددید این گونه جنایات و کشتار مردم بی دفاع، هیچ ارتباطی با آموزه های رحمانی و وحدت گرای اسلام و مسلمانان ندارد و بر خلاف تعالیم صریح قرآن کریم و مکتب پیامبر اسلام و اهل بیت مکرم ایشان و همچنین مغایر با فتوای علمای بزرگ اسلام است.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: اینجانب به نام خود و به نام حوزه های علمیه جمهوری اسلامی ایران، جنایت اخیر علیه جمعی از شهروندان روسیه را قویا محکوم نموده و مراتب تسلیت، همدردی و احترام خود را به علما و شخصیت های دینی کشور شما و همچنین مردم و خانواده های داغدیده تقدیم می نمایم.

همچنین در بخشی از پیام آیت الله اعرافی به رئیس اداره مسلمانان روسیه آمده است: جنایات جریان های تکفیری و افراطی در واقع گام برداشتن در راه استکبار و صهیونیسم جهانی می باشد و امروز دروغگویی این گروه ها در دفاع از اسلام در موضوع فلسطین و دفاع از مردم مظلوم غزه کاملا مشهود است و جریان تکفیر جنایت کار، در مساله فلسطین در کنار صهیونیست ها ایستاده است.

تیراندازی تروریست‌ها و اقدام آنها به آتش‌سوزی محل قبل از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در کراسنوگورسک در منطقه مسکو شامگاه جمعه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به جان باختن ۱۳۷ نفر (بنا بر آمار کمیته تحقیقات روسیه) و مجروح شدن ۱۸۰ نفر (بنا بر آمار وزارت بهداشت منطقه مسکو) منجر شد. شاهدان عینی از حضور چهار تروریست سخن گفتند که بعدا گفته شد آنها مواد قابل اشتعال برای آتش زدن سالن نیز همراه داشتند.

۲۱۱

منبع: khabaronline-1888129

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار