امام جمعه اصفهان : اگر خانمی که کارمند دولت است، حجاب را کنار گذارد، شرط استخدام را از دست می‌دهد

نماینده ولی فقیه در اصفهان گفت: کارمند دولت زمانی که استخدام می شود باید معتقد به حکومت اسلامی و مسائل اسلامی باشد و آن را رعایت کند و این شرایط را تا آخر خدمت خود داشته باشد، بنابراین اگر به عنوان مثال خانمی که استخدام شده حجاب را کنار گذارد شرط استخدام را از دست می دهد.

امام جمعه اصفهان : اگر خانمی که کارمند دولت است، حجاب را کنار گذارد، شرط استخدام را از دست می‌دهد

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونین شهرداری اصفهان با اشاره به این که هدایت در قرآن کریم مخصوص متقین است، بیان کرد: خداوند در آیه ۲ سوره مبارکه بقره می فرماید " ذَٰلِکَ ٱلۡکِتَٰبُ لَا رَیۡبَۛ فِیهِۛ هُدٗی لِّلۡمُتَّقِینَ " یعنی این کتاب هدایت کننده متقین است و تفاسیر فراوانی پیرامون این آیه وجود دارد و زیباترین این تفسیرها آن است که این کتاب و حتی پیامبر(ص)غیرمتقین را نمی توانند هدایت کنند.

آنگونه که تسنیم روایت کرده، وی افزود: تفسیر دیگر نیز این است که منظور از هُدٗی لِّلۡمُتَّقِینَ یعنی افرادی که تقوای ذاتی داشته باشند، به این معنا که انسان در هنگام تولد روزنه‌ای به سوی حق و دین دارد و به تعبیر امام صادق(ع) هر مولودی بر فطرت خداشناسی متولد می شود.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: اگر انسان این فطرت را از دست داد، نمی‌شود آن را هدایت کرد، یعنی نباید اصل را از دست داد و اگر اصل از دست برود، به تعبیر قرآن کریم دیگر نمی‌توان چنین انسانی را هدایت کرد، لذا خداوند به پیامبر می‌فرماید: " سَواءٌ عَلَیْهِمْ أَ أَنْذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنْذِرْهُمْ لا یُؤْمِنُونَ‌ ".

وی اضافه کرد: امام صادق(ع) می‌فرماید هر انسانی روزنه‌ای به حق دارد اما با گناه این روزنه کم‌کم تاریک می‌شود، بنابراین قرآن ظرف هدایت متقین است، یعنی متقین شأن تقوا را از دست نداده اند.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر لزوم توجه و تعهد در کار و نیاز نبودن به نظارت و دستگاه‌های نظارتی بر حسن انجام کار تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دین ما در دنیا ارزش یابد و در آخرت ارزش واقعی پیدا کند باید خود را مسئول کاری که انجام می‌دهیم بدانیم، کار امروز را به فردا واگذار نکنیم و کار ارباب رجوع را به فردا موکول نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: انجام کار فرهنگی را نباید تنها به عهده شهرداری محول کرد بلکه کار همه است.

وی رعایت تقوا و شئونات اسلامی را در محیط و محل کار ادارات الزامی دانست و گفت: عدم رعایت شئونات اسلامی توسط کارمندان سبب کنار گذاشتن آنها از دوائر دولتی است.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: کارمند دولت زمانی که استخدام می شود باید معتقد به حکومت اسلامی و مسائل اسلامی باشد و آن را رعایت کند و این شرایط را تا آخر خدمت خود داشته باشد، بنابراین اگر به عنوان مثال خانمی که استخدام شده حجاب را کنار گذارد شرط استخدام را از دست می دهد.

وی هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش های مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر در جهت فضاسازی و رفاه حال مسافران نوروزی تقدیر کرد و افزود: باید محل اسکان برای مردم بهتر تامین شود و بر آن نظارت وجود داشته باشد و این اقدام خوبی است که فضای شهر را فضای زیبا و نشاط آور کنیم.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1893094

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار