شورای وحدت در تهران و سایر حوزه‌ها لیست می‌دهد/نامزدها برای مرحله دوم برنامه ارائه دهند

عضو هیات عالی شورای وحدت اصولگرایان از ارائه فهرست توسط شورای متبوعش در تهران و سایر حوزه‌های انتخابیه در مرحله دوم انتخابات مجلس خبر داد و در عین حال گفت: نامزدها برای مشارکت حداکثری برنامه ارائه دهند.

شورای وحدت در تهران و سایر حوزه‌ها لیست می‌دهد/نامزدها برای مرحله دوم برنامه ارائه دهند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، علی کیهانیان در گفت‌وگویی، درباره برنامه شورای وحدت در انتخابات، گفت: برنامه شورای وحدت برای منتخبان این است که وحدت رویه‌ای میان نمایندگان منتخب ایجاد شود و بتواند فراکسیون وحدت را در مجلس شورای اسلامی شکل دهند و به منظور رسیدگی به اولویت‌های کشور در سه حوزه مدیریت، قانونگذاری و نظارت مشکلاتی از مردم حل کنند.

بنابر روایت ایرنا، دبیرکل جمعیت حامی انقلاب اسلامی افزود: در حوزه‌های انتخابیه‌ای که به دور دوم کشیده شده هم در حال تنظیم لیست و فهرست کاندیداهای مورد حمایت خود هستیم.

کیهانیان درباره ارائه فهرست شورای وحدت در تهران ادامه داد: شورای وحدت در تهران این کار را انجام خواهد داد و ما هم در جمعیت حامی انقلاب اسلامی و جبهه حامیان مردم از لیست شورای وحدت حمایت می‌کنیم.

وی در ارزیابی خود از اهمیت دور دوم انتخابات مجلس اظهار کرد: در دور دوم انتخابات اکثر نامزدها در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و پردیس به دور دوم کشیده شدند و این موضوع در تعیین تکلیف هیأت رئیسه و روند و موضع‌گیری‌های مجلس آینده موثر است.

عضو هیات عالی شورای وحدت بیان کرد: سیاسیون و نامزده باید با فعالیت و برنامه هایی که ارائه می دهند بتوانند مردم را پای صندوق‌های رأی بیاورند تا بتوانند جبران مشارکت دور اول را کنند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد و از میان کاندیداهای حاضر در عرصه رقابت ۲۴۵ نفر به مجلس راه یافتند و سرنوشت ۴۵ کرسی باقی مانده در دور دوم انتخابات که در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود، روشن خواهد شد.

طبق اعلام وزارت کشور تعداد رأی صحیح مأخوذه در حوزه انتخابیه تهران ۱ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۸۵۷ رأی بود از بین نامزدها تعداد ۱۴ نفر به طور مستقیم وارد مجلس شدند و ۳۲ نفر دیگر نیز به مرحله دوم انتخابات راه یافتند که برای تصدی ۱۶ کرسی باقی مانده بهارستان در ۲۱ اردیبهشت به رقابت خواهند پرداخت.

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور هم با بیان اینکه انتخابات در ۲۲ حوزه به دور دوم کشیده شد که ۸ حوزه به‌صورت تمام الکترونیک خواهد بود، گفت که تعرفه‌ انتخابات در حال چاپ است و در زمان مقرر ارسال خواهد شد. این تعرفه با طراحی و صورت جدید خواهد بود.

تبلیغات مرحله دوم انتخابات از ساعت صفر بامداد روز ۱۳ اردیبهشت آغاز شده و به‌مدت هفت‌روز تا ساعت ۸ صبح پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

۲۷۲۱۹

منبع: khabaronline-1897600

ارسال نظر