تداوم اختلافات ۲ حزب عمده اقلیم کردستان عراق

مهر نوشت: یکی از اعضای ارشد اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: اختلافات میان اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق هنوز پابرجاست.

تداوم اختلافات ۲ حزب عمده اقلیم کردستان عراق

به نقل از المعلومه، «غیاث السورجی» از اعضای ارشد اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: اختلافات میان اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق هنوز پابرجاست.

وی افزود: تاریخ رسمی یا مکان مشخصی برای دیدار دو حزب در هیچ سطحی تا امروز جز اظهارات رهبران دموکرات از طریق رسانه ها وجود ندارد.

السورجی تاکید کرد: به علت کناره گیری معاون نخست وزیر و وزرای اقلیم کردستان، اتحادیه میهنی در هیأت اعزامی اقلیم کردستان به بغداد برای بررسی بودجه، هیچ نماینده ای ندارد.

این عضو ارشد اتحادیه میهنی کردستان عراق در ادامه گفت: تنها مرجع حل اختلاف، بغداد است و ما همچنان پیرو راه مرحوم «مام جلال» هستیم.

این درحالی است که پیش از این دلشاد شعبان، عضو حزب دموکرات کردستان عراق از نشست قریب الوقوع میان حزب دموکرات و اتحادیه میهنی کردستان برای حل اختلافات فیمابین خبر داده و اعلام کرده بود: نشستی در سطح سران حزب دموکرات و اتحادیه میهنی کردستان برگزار خواهد شد.هدف از این نشست پایان اختلافات بین دو حزب و متحد کردن تلاش کردها در بغداد برای مسائل مهم از جمله پیش نویس قانون بودجه و قانون نفت و گاز است.

اختلافات بین اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان پس از اختلاف بر سر منصب ریاست جمهوری و شیوه مدیریت اقلیم کردستان و اتهام زنی درخصوص تسلط بر حکومت اقلیم کردستان گسترده تر شد تا جایی که اتحادیه میهنی تلویحا به جدایی سلیمانیه و حلبچه از دولت اقلیم کردستان اشاره کرد.

310310

منبع: khabaronline-1716342

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار