لاپید: توافقی را که شامل غنی‌سازی اورانیوم در عربستان باشد، نمی‌پذیرم

ایسنا نوشت: رئیس مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی به یک هیأت آمریکایی اطلاع داده در صورتی که به عربستان امکان غنی‌سازی اورانیوم داده شود، با توافق عادی‌سازی روابط با عربستان مخالفت خواهد کرد.

لاپید: توافقی را که شامل غنی‌سازی اورانیوم در عربستان باشد، نمی‌پذیرمشبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد «یائیر لاپید» رئیس مخالفان کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیداریک هیأت از حزب دموکرات کنگره آمریکا گفت: من هرگونه توافق عادی‌سازی روابط با ریاض را که شامل ‌غنی سازی اورانیوم در عربستان باشد، رد می‌کنم. چنین توافقی امنیت اسرائیل و منطقه را تهدید می‌کند. در نتیجه دادن امکان غنی‌سازی اورانیوم به عربستان ممنوع است.

پیشتر روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد، واشنگتن و ریاض درباره بندهای اصلی توافق عادی‌سازی روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی به توافق رسیده‌اند. توافق عادی‌سازی روابط میان ریاض و تل‌آویو در ازای دادن امتیازهایی به فلسطینی‌ها، ضمانت‌های امنیتی آمریکا و ارتقای برنامه هسته‌ای غیرنظامی ریاض است.

به رغم اینکه کاخ سفید گزارش این روزنامه را درباره پیشرفت مذاکرات آمریکا و عربستان درباره عادی‌سازی روابط میان تل آویو و ریاض تکذیب کرد، «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، گزارش این روزنامه درست است.

310310

منبع: khabaronline-1800331

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار